Zavrieť

Porady

Reklamácia - účet

Dobrý deň,
prosím Vás ako mám zaúčtovať, ak sme vyplatili v maloobchode zákazníkovi peniaze za tovar ako uznanú reklamáciu.

604/211???????
Vplyv na DPH to mať nebude, že?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás ako mám zaúčtovať, ak sme vyplatili v maloobchode zákazníkovi peniaze za tovar ako uznanú reklamáciu.

    604/211???????
    Vplyv na DPH to mať nebude, že?

    Ďakujem

    Ale bude. Účtovať sa malo 604,343/211. Ide o storno, ktoré sa malo zaznamenať aj cez ERP.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Ďakujem za odpoveď,
    veď práve, že cez ERP sa to nezaznamenalo, pretože reklamácia nám došla na centrálne oddelenie, ktoré aj reklamáciu posudzovalo a vybavovalo, nakoľko sme zrušili predajňu v meste. A teraz neviem ako to účtovne vysporiadať.
    To znamená, že ak sme zaslali peniaze zákazníkovi poštovým poukazom, tak zaúčtovať musím základ dane 604/211, a DPH 19% 343/211? A nemá to byť zaúčtované mínusom? Už som dopletená....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivana184 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď,
    veď práve, že cez ERP sa to nezaznamenalo, pretože reklamácia nám došla na centrálne oddelenie, ktoré aj reklamáciu posudzovalo a vybavovalo, nakoľko sme zrušili predajňu v meste. A teraz neviem ako to účtovne vysporiadať.
    To znamená, že ak sme zaslali peniaze zákazníkovi poštovým poukazom, tak zaúčtovať musím základ dane 604/211, a DPH 19% 343/211? A nemá to byť zaúčtované mínusom? Už som dopletená....
    Mínusom len vtedy ak výnosový aj dph účet budeš mať na strane Dal.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Možem účtovať reklamáciu tovaru takto: sme predajňa stavebnín a náš zákazník reklamoval fasádnu farbu. Reklamácia sa posunula až na nášho dodávateľa - ten ju uznal vo výške 15.000,-- Sk ešte v decembri, my sme zákazníkovi vyplatili z pokladne 15.000,-- Sk. Možem tento výdaj zaúčtovať mínusom na 211../604..? ĎaKUJEM.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JDM Pozri príspevok
    Možem účtovať reklamáciu tovaru takto: sme predajňa stavebnín a náš zákazník reklamoval fasádnu farbu. Reklamácia sa posunula až na nášho dodávateľa - ten ju uznal vo výške 15.000,-- Sk ešte v decembri, my sme zákazníkovi vyplatili z pokladne 15.000,-- Sk. Možem tento výdaj zaúčtovať mínusom na 211../604..? ĎaKUJEM.
    Áno.

    bbbbb je offline (nepripojený) bbbbb

    bbbbb
    Dobrý deň! Na základe reklamácie tovaru u dodávateľa som obdržala kópiu pokladníčného dokladu - storno. Môžem to zaúčtovať mínusovými znamienkami tak, ako som zaúčtovala nákup, t.j. -131,343/211? Ďakujem
    Naposledy upravil bbbbb : 01.04.09 at 05:11

    marhri je offline (nepripojený) marhri

    marhri
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu. Ako mám účtovať neoprávnenú reklamáciu a náklady vzniknuté s obhliadkou, pričom sa zistilo, že danú stavbu nerobila naša firma? Vystavili sme im faktúru za vzniknuté náklady spojené s neopodstatnenou reklamáciou a to mzda a cesta zamestnancov. Tržba za stavebné práce to asi nebude, či áno?

    ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.