Zavrieť

Porady

Odpisovanie softweru

Prosim Vas, aby ste mi poradili, ci plati, resp. ci je mozne odpisat softwer a za akych podmienok min. za 13 mesiacov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak nehmotný majetok splňa podmienku podľa § 22, odst 7 ZoDP (použiteľnosť dlhšia ako 1 rok,), potom sa odpisuje.
    Podľa odst. 9 sa nehmotný majetok odpíše v súlade s účtovnými predpismi.
    Ako si stanovíte účtovné odpisy, také budú odpisy aj pre daň z príjmov .
    Viac ako 1 rok, je minimálne 13 mesiacov.

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    Dobrý deň všetkým, ako dlho sa môže odpisovať nehmotný majetok, konkrétne oceniteľné práva? Ďakujem

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Kúpili sme program v januári za 1709,50 Eur. Podľa zákona o DzP platného od 1.1.2009 som ho zaradila do nehmotného majetku, keďže vstupná cena bola vyššia ako 1660,- EUR. Od 1.3.2009 sa zmenil zákon DzP a aj vstupná cena nehmotného majetku na 2400,- EUR.
    V prechodných ustanoveniach tohto zákona § 52 g odst. 4 sa píše, že na vyčíslenie základu dane za zdaňovacie obdobie končiace po 28.2.2009 sa použijú ustanovenia zákona v znení účinnom od 1. marca 2009 s výnimkou prílohy č. 1 podľa ktorej daňovník ak sa tak rozhodne, zaradí HM do odpis. skupín až od 1.1.2010.
    O nehmotnom majetku sa nepíše (aspoň ja to nevidím) nikde, čiže mne to vychádza že môžem program preúčtovať priamo do nákladov. Alebo sa mýlim?
    Naposledy upravil TatianaM : 15.04.09 at 07:49

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.