Zavrieť

Porady

úžitkové auto a dph

som kvartálnym platcom dph,chcem kupiť do konca roka dodávku alebo iné úžitkové auto, aby sa mi znížila dphačka,ak kupim auto na lízing odpisujem celú dph?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Margaréta35 Pozri príspevok
    som kvartálnym platcom dph,chcem kupiť do konca roka dodávku alebo iné úžitkové auto, aby sa mi znížila dphačka,ak kupim auto na lízing odpisujem celú dph?
    Ak chceš odpočítať celé DPH , tak je ideálne zobrať si úver na takéto auto.

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Muška Pozri príspevok
    Ak chceš odpočítať celé DPH , tak je ideálne zobrať si úver na takéto auto.
    Presne tak, ja len doplním, že netreba obehávať banky (ak nechceš), pretože aj lízingové spoločnosti ponúkajú takýto produkt - úver, splátkový predaj. Takže vybavíš to prípadne aj priamo u predajcu auta, jednoducho, v podstate prakticky nezaznamenáš rozdiel oproti klasickému lízingu. Vlastne jeden rozdiel áno, úver bude trošku drahší. Ale zas celá DPH je hneď "doma", nemusíš si ju uplatňovať postupne, napr. 3 roky...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    k.i.n.o. Pozri príspevok
    Presne tak, ja len doplním, že netreba obehávať banky (ak nechceš), pretože aj lízingové spoločnosti ponúkajú takýto produkt - úver, splátkový predaj. Takže vybavíš to prípadne aj priamo u predajcu auta, jednoducho, v podstate prakticky nezaznamenáš rozdiel oproti klasickému lízingu. Vlastne jeden rozdiel áno, úver bude trošku drahší. Ale zas celá DPH je hneď "doma", nemusíš si ju uplatňovať postupne, napr. 3 roky...
    U bánk to zvykne byť lacnejšie, aj keď nie vždy je tomu tak.

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    úver na kúpu auta - odpis celkovej DPH naraz
    leasing - odpis DPH postupne v mesačných splátkach
    úvery bývajú výhodnejšie , čo sa týka úrokovej sadzby

    úžitkové auto a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.