Zavrieť

Porady

DPH zo zálohy

Prosím na aké účty mám zaúčtovať DPH z vydanej zálohy. Jedná sa o platbu za elektrinu. Prosím kto mi poradí zo zaúčtovaním fa za elektrinu. Platíme zálohovo za elektrinu 14800,- SK. Od 5.2008 vrátane 3.2009. Faktúra nám príde až v apríli 2009. Už som pochopila, že do nákladov to dostanem ako nevyfakturované dodávky, ale čo s DPH a zálohou. Od 10.2008 sme platcami DPH. Prosím pomôžte mi. Napr. Faktúra príde na 150000 + 28500 = 178500
- záloha 14800x11= 162800,-, doplatok 15700/ 13193,30 + 2506,70/
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    Ja účtujem mesačne na základe splátkového kalendára. Pokiaľ ste neboli plátcami DPH, celá suma ide 502/25. Od dátumu, kedy ste sa stali plátcami 343,502/325. Keď mi príde vyúčtovacia faktúra, doúčtujem zostatok a uplatním DPH. Keďže však faktúra príde až v apríli nasledujúceho roka, po podaní daňového priznania, je potrebné v roku, ktorého sa odber týka, urobiť rezervu na nevyfakturované dodávky a zaúčtovať 502/323. V nasledujúcom roku účtujem 323,343/325. Prípradný rozdiel oproti rezerve zúčtujem v období, kedy mi príde faktúra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.