Zavrieť

Porady

postup pri prevode vlastnictva

dobrý deň,
potrebovala by som poradiť, pred mesiacom sme požiadali na miestnom úrade o odkúpenie bytu. Pred týždňom som volala na úrad, v akom stave je moja žiadosť, a povedali mi že sa vypracováva výpočtový list, ktorý mi pošlú domov. Viete mi prosím niekto poradiť ako dlho trvá tento proces spracovania výpočtového listu a čo ma ešte čaká. Aká dlhá je priemerne doba od žiadosti k schváleniu? Najprv to ide na mestsku radu a potom na mestske zastupitelstvo?
dakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predpokladám, určujú cenu bytu podľa § 18 zákona č. 182/1993 Z.z. - je to dosť zložité. Okrem toho nemusíš mať podanú žiadosť sama, teda čakáš v poradí.

    Na radu a zastupiteľstvo to už nemusí ísť vtedy, keď ide o normálny dom a máš nárok na prevod zo zákona. Také domy sú spravidla už na prevod odsúhlasené, resp. to rieši len bytová komisia. Výnimku v schvaľovaní tvoria domy osobitného určenia, rodinné domy, v ktorých pôvodne nebolo možné prevádzať byty ...

    postup pri prevode vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.