Zavrieť

Porady

Koniec PP - PN, nahr. volno a preplatenie nevycerpanej dovolenky

Dobrý deň,

mám zamestnanca, ktorý končí prac. pomer. V tomto mesiaci bol 20 dní PN a 3 dni mal náhradné voľno (mesiac má 23 prac. dní a 31 kalendárnych). Zamestnacovi zároveň vyplácam náhradu za nevyčerpanú dovoleku vo výšky 20 934,-- a za náhradné voľno sumu 1848,-- Aké budú vymeriavacie základy pre poistenia?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    danielak Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám zamestnanca, ktorý končí prac. pomer. V tomto mesiaci bol 20 dní PN a 3 dni mal náhradné voľno (mesiac má 23 prac. dní a 31 kalendárnych). Zamestnacovi zároveň vyplácam náhradu za nevyčerpanú dovoleku vo výšky 20 934,-- a za náhradné voľno sumu 1848,-- Aké budú vymeriavacie základy pre poistenia?

    Ďakujem
    Musíš si spočítaš kalendárne dni trvania PN, pretože na SP idú odvody a aj PN sa vypláca za kalendárne dni. Takže ak mal 28 kal. dní trvania PN a 3 pracovné dni náhradné voľno, tak mzdu vlastne dostane za tie 3 dni náhradného voľna. Odvody potom počítaš z maximálneho VZ prislúchajúceho na tieto 3 dni. Takže napr. nemocenské je maximálny VZ 30219,- /31 kalendárnych dní *3 odpracované dni = 2925,-. Z takého VZ pôjde odvod na NP.

    danielak je offline (nepripojený) danielak

    danielak
    Ďakujem.

    Mohli by ste mi prosím ešte vysvetliť, prečo to je z maximalneho VZ a nie z VZ náhrada za nevyčerpanu dovolenku + náhradné voľno/31 * 3, čiže 2205,--

    danielak je offline (nepripojený) danielak

    danielak
    Stornujem moju predchádzajúcu otázku. Som sa poplietla. Už tomu rozumiem.
    Ešte raz ďakujem.

    Koniec PP - PN, nahr. volno a preplatenie nevycerpanej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.