Zavrieť

Porady

OČR

ahojte, vie mi niekto povedať, čo mám doplniť na tlačivo pre sociálnu poisťovňu, ktoré mi dala potvrdiť zamestnankyňa - presnejšie ide o druhú stranu tlačiva (potvrdenie o skončení potreby ošetrovania/starostlivosti). Predmetná veta znie: "Zamestnanec mal v období prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch ........ " Ani len netuším, čo tam doplniť. A ak ešte môžem - ošetrovanie začalo 1.11.2008, skončilo 9.11.2008 (posledný deň bola v robote 31.10. a znova nastúpila 11.11.) - na tieto dni sa podáva prerušenie (registračný list) na SP alebo nie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabuš je offline (nepripojený) gabuš

    gabuš
    Dobrý deň,
    mám zamestnanca ktorý bol od 20.10.2008 do 10.11.2008 na OČR- ke. Doniesol mi tlačivo ,, žiadosť o ošetrovné"´odiel I aII. Ešte som očerku nerobila, tak by som chcela poprosiť o radu ako postupovať.

    Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabuš Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám zamestnanca ktorý bol od 20.10.2008 do 10.11.2008 na OČR- ke. Doniesol mi tlačivo ,, žiadosť o ošetrovné"´odiel I aII. Ešte som očerku nerobila, tak by som chcela poprosiť o radu ako postupovať.

    Ďakujem.
    Toto prepláca SP, takže potvrdenie si odfoť pre svoju potrebu a originál postup im.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    gabuš Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám zamestnanca ktorý bol od 20.10.2008 do 10.11.2008 na OČR- ke. Doniesol mi tlačivo ,, žiadosť o ošetrovné"´odiel I aII. Ešte som očerku nerobila, tak by som chcela poprosiť o radu ako postupovať.

    Ďakujem.
    ˇ
    OČR od prvého dňa platí sociálna poisťovňa, to už trebalo tam postúpiť.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Tweety Pozri príspevok
    Toto prepláca SP, takže potvrdenie si odfoť pre svoju potrebu a originál postup im.
    ešte doplním, že treba priložiť Potvrdenie o príjme pracovníka, také isté ako pri DPN.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    gabuš Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám zamestnanca ktorý bol od 20.10.2008 do 10.11.2008 na OČR- ke. Doniesol mi tlačivo ,, žiadosť o ošetrovné"´odiel I aII. Ešte som očerku nerobila, tak by som chcela poprosiť o radu ako postupovať.

    Ďakujem.
    So všetkým vopred napísaným súhlasím:
    OČR vypláca Soc. p. od 1. dňa - takže treba ju hneď (do 3 dní) odovzdať spolu s potvrdením o príjme (rovnaké ako u PN-ky)
    Len podotýkam, že OČR je možná v trvaní najdlhšie 10 dní. Od 11-steho dňa to treba riešiť buď dovolenkou alebo neplateným voľnom.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    tiež súhlasím, že ošetrovné vypláca SP prvých 10dní a treba priložiť potvrdenie zamestnávatela o zamestnancovi na účely ...
    Samotná Očr-ka môže trvať aj dlhšie ako 10dní. No platená je len 10dní. Od 11dna už platená nie je a zamestnávatel zamestnancovi dokonca "prerušuje poistenie v soc.poistovní" (t.j. zamestnanec nie je od 11-teho dna Očr-ky nem., dôch. poistený a ani poistený v nezamestnanosti) na RLFO. Samozrejme zamestnávatel oznámi aj ukončenie prerušenia. (zákon o sociálnom poistení § 42 ods.1, § 26 ods.3, § 231 ods.1 písm.c) )

    Zamestnanec si nemusí žiadať o neplatené volno. Z hladiska poistenia v soc.poistovni, je to vlastne porovnatelné s neplat.volnom.
    Ak nechce mať "medzeru v soc. poistení" a chce mať príjem aj za dni od 11-teho dna, tak si zväčša zamestnanci ukončujú Očr-ku desiatym dnom a od 11-teho si berú dovolenku.
    Naposledy upravil brčko : 12.11.08 at 11:37 Dôvod: doplnenie §

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.