Zavrieť

Porady

Rakúska živnosť a daň.priznanie

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadom rakúskej žinovsti, do akého príjmu nemusí živnostník podať daň. priznanie v Rakúsku? A kde by som so ohľadom dane z príjmu mohla dozvedieť viac - rakúske daň.zákony.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    ďakujem, našla som tam všetko čo potrebujem, len moja nemčina je slabá, takže by som potrebovala niekoho kto má skúsenosti s rakús.daniami, aby mi poradil

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Do príjmu 900 Euro za rok, za predpokladu, že je to tvoja jediná zárobková činnosť.

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    za rok bol príjem aj iný, ale na Slovensku, a v Rakúsku bol príjem 3.000,- eur , to znamená, že treba jednoznačne podať daň.priznanie a zaplatiť daň, chápem to dobre? Len neviem ich odpočitateľné položky, alebo či je možné uplatniť paušalne výdavky ako u nás

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Dašena O. Pozri príspevok
    za rok bol príjem aj iný, ale na Slovensku, a v Rakúsku bol príjem 3.000,- eur , to znamená, že treba jednoznačne podať daň.priznanie a zaplatiť daň, chápem to dobre? Len neviem ich odpočitateľné položky, alebo či je možné uplatniť paušalne výdavky ako u nás
    posúvam túto tému. Má niekto bližšie informácie?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Dašena O. Pozri príspevok
    za rok bol príjem aj iný, ale na Slovensku, a v Rakúsku bol príjem 3.000,- eur , to znamená, že treba jednoznačne podať daň.priznanie a zaplatiť daň, chápem to dobre? Len neviem ich odpočitateľné položky, alebo či je možné uplatniť paušalne výdavky ako u nás

    Určite si musíš podať DP aj v Rakúsku a následne aj na Slovensku. Do rakúskeho DP si započítaš preukázateľné výdavky /cestovné, tlf a pod/. Do nášho DP tieto príjmy priznáš.

    Rakúska živnosť a daň.priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.