Zavrieť

Porady

liehoviny-hlásenie

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja chcem upozorniť tých,ktorí nevenujú veľkú pozornosť hláseniam o
liehovinách pre colný úrad, reštaurácie a pod.aby to ozaj brali vážne,lebo
ja som za ten rok l x meškala s hlásením o l deň a už mám pokutu 2000,-sk
a to je tá najnižšia.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Na termíny si treba dávať veľký pozor, pokuty sú príliš mastné. Žiaľ.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vie niekto objasniť zmysel tohoto hlásenia?
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

Johanka
Vie niekto objasniť zmysel tohoto hlásenia?
veď to je taký nezmysel ako hrom, je to celé na nič , nič sa tým nedá dokazať ani skontrolovať , je to len na zaťaž pre nás pracujúcich. ale čo môžeme robiť, nič iba posluchať
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

vymysleli to pre colnikov, aby mali nejaku robotu po vstupe do EU, na vychode 40 % prevadzok na to kasle a uz sa mi dostalo do usi, ze sa to ma v dohladnej dobe zrusit + este prakticka skusenost - kto poda neskoro - pokuta - kto vobec - nic sa nedeje a po zruseni vsetkeho ti co nic nerobili obidu najlepsie. eto vsjo
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Veru, a ja tiež stojím pred polemikou, či zaslať nejaké nové za 2 mesiace dozadu. Na tlačive totiž nie je daná možnosť, riadne, opravné.... A ja som nejaký debilný alkohol namiesto 16.6 promile dávala k alkoholu 16.0 promile.
Opraviť a či neopraviť ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Vlastička, dík
ALe máš dobrých podnikateľov, keď zo 100 ks urobili 140. Vidíš , tak sa podniká
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Moja reštaurácia nehlási nič, to každý mesiac treba_ Teda nie moja, ale čo robím účto
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja tiež upozorňujem mojich účtovníckych klientov na všetky možné aj nemožné zákony a povinnosti. Ale lezie mi to v poslednej dobe na nervy. Keď ich upozorním, každý berie ako samozrejmé, že to za nich budem aj robiť, aj napriek tomu, že väčšina toho okolo účtovníctva ani neutekala. Už som aj rozmýšľala, že budem pes a budem sa prísne držať určitých hraníc, ale nemám to srdce a hlavne rozum mi velí niečo iné! Však by mi ich pozavierali a komu by som robila účtovíctvo?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Prepáčte košky, ale oni mali svoju právničku a kde koho....
A to, že neopravila v OR zmeny, na to som prišla ja....., oni sú dôverčiví,
tým čo zaplatili pre nich neurobili nič, mne tento rok ešte ani nezaplatili, že nemajú, daň z nehnut. platili až teraz, lebo som robila daňové a zistila som, že
budova prešla na konateľku.....ani daňové nebolo......, na liehoviny som ich
upozornila, povedali, že všetko je v poriadku, keď neboli doklady, tak som na to prišla, že nadali žiadne hlásenia. Hádam tam nemám sedieť a kontrolovať ich. Veď ani zamestnanca minulý rok nemali prihláseného/od októbra 2004!
Myslím si, že by ich bolo najlepšie poslať do kelu! Sú zahraniční a stále sa sťažujú, že sú strašne veľké poplatky u nás, keď donesiem príkaz k úhrade-odvody, tak prevracajú očami /pritom platia min. mzdu/!
Hovoria, že som najzlatejší človek akého kedy stretli a vy takto na mňa!
Zobrala som ich na doporučenie dobrých známich, ale už som to riadne oľutovala, Dúfam, že čo najskôr im to dám všetko do poriadku a budú robiť, čo poviem, alebo pá pá..A to nehovorím o odmene!

Ale aj tak vám ďakujem, že ste si aspom všimli, že je tu niekto, čo to nemá
ľahké. Viem, že takýchto prípadov je podobných dosť
A nakoniec perličku: Aj na daňovom mi povedali, že by ich nezobrali ako klintov, aby som si dávala pozor
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Človek keď upozorní, zle je, že sú iba papierovačky, robota navyše, keď ich neupozorní, je ešte horšie, že oni by si to spravili aj sami, a takto budú pokuty....
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Neviem či robím správne, ale o hlásenie sa zákazníkovi nestarám. Nemá to nič s účtom, zvlášť, keď mi ho dajú spracovať raz za rok. O zákone som ich informovala a myslím, že to z mojej strany stačí. Tiež sa snažím im povedať všetky novoty, ale zvažujem, či im to budem spracovávať ďalej zvlášť po tom, keď šomrú na mňa, že zákony sú aké sú. Nakoniec neurobia ani to, čo im dám písomne, aby si doplnili alebo dovybavovali. Potom ale na druhej strane chcú, aby som bola za všetko zodpovedná.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

ilona
Ja chcem upozorniť tých,ktorí nevenujú veľkú pozornosť hláseniam o
liehovinách pre colný úrad, reštaurácie a pod.aby to ozaj brali vážne,lebo
ja som za ten rok l x meškala s hlásením o l deň a už mám pokutu 2000,-sk
a to je tá najnižšia.
Prosím ťa, nemohla by si napísať, podľa ktorého paragrafu si dostala pokutu? Lebo ja v tom zákone stále neviem nájsť nijakú pokutu, ktorá by mala byť za nesplnenie povinnosti podľa §44 (tuším) - ohlasovacia povinnosť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zákon o správe daní a poplatkov 511/92. - tým sa odvolávajú, len paragraf neviem presný.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

lenkak
Zákon o správe daní a poplatkov 511/92. - tým sa odvolávajú, len paragraf neviem presný.
Ale zákon 105/2004 v časti pokuty má vymenované pokuty za všeličo, ale za nesplnenie tejto povinnosti nie. Tak neviem, či sa na to spoliehať....Keby si vedela ten paragraf z 511, daj ho sem, prosím. Nech si to preskúmam, či môže colný úrad dať pokutu podľa toho zákona.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Len si pamätám, že sa odvolávali na tento tákon, skúsim zistiť paragraf.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Dík, ja na tie hlásenia totiž kašlem, spokojná, že veď v 105 -ke za to nie sú pokuty. Ale už mi aj došla taká výzva z Colného úradu, zatiaľ odolávam....
0 0
pagi pagi

pagi je offline (nepripojený) pagi

Pokuta je podľa zákona 511/1992 Z.z., § 35, ods. 7., takže pokuta 2000 Sk je spodná hranica ( sadzba od 2000 - 100000 Sk ).
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Na rozhodnutí je napísaný par.35 ods.7 zákona č.511/1992 Zb.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Tak ďakujem, asi nebudem riskovať.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

kde by som našla nejaké informácie ohľadom toho hlásenia na colný úrad?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať