Zavrieť

Porady

odpočet DPH z okuliarov

Môžme si odpočítať DPH z okuliarov zakúpených pre konateľa spoločnosti, z dôvodu, že ich potrebuje pre prácu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    No, ak by ich potreboval napr. pri zváraní alebo inej nebezpečnej práci ohrozujúcej zrak tak áno. Ale ak si konateľ kúpil dioptrické okuliare za niekoľko tisíc na čítanie, asi ťažko ich vôbec zúčtovať v nákladoch a o DPH ani nehovoriac.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Samozrejme. A tiež zo šprciek, ktoré potrebuje pri rokovaní so zákazníčkami...

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    dakujem za odpoved, mne to bolo jasne, len konatelka si mysli, ze vsetko si moze dat do nakladov, dodáva mi bločky za nákup káva a podobne, ja jej ich zúčtujem na 513, aj tak tomu nerozumie, lebo komunikácia s niektorými ľuďmi je ťažká

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    adriana126 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved, mne to bolo jasne, len konatelka si mysli, ze vsetko si moze dat do nakladov, dodáva mi bločky za nákup káva a podobne, ja jej ich zúčtujem na 513, aj tak tomu nerozumie, lebo komunikácia s niektorými ľuďmi je ťažká
    Ak máte na mysli, že aj okuliare zaúčtujete na repre, tak repre nie je vecne príslušný účet pre zaúčtovanie okuliarov. Jedná sa o výdavok osobnej spotreby, ktorý je okrem iného aj predmetom dane zo závislej činnosti a teda ak bude hradený z výdavkov spoločnosti, jedná sa o nepeňažné plnenie pre osobu konateľky.

    A ešte:
    Spoločenská zmluva, prípadne iný dokument by mal obsahovať ustanovenie ohľadom odmeny, prípadne iných pôžitkov konateľa (okrem pracovno-právnych nárokov, ktoré nesúvisia s konateľstvom). Konateľ nemôže predložiť hocijaké doklady ... konateľ by mal predložiť doklady v kontexte platného premetu podnikania a obchodnej dokumentácie spoločnosti vrátane zriaďovacích dokumentov (zakladateľská listina, spoločenská zmluva ...)

    odpočet DPH z okuliarov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.