Zavrieť

Porady

Neporiadok v spoločných priestoroch

V 9 bytovom SVB si 4 byty urobili v spološných priestoroch odkladací priestor. Je tam všetko možné, stáré nábytky, železo, gumy z aut, staré okná, dokonca svojho času tam bola aj nafta. Práve sme mali zhromaždenie, kt. sme sa zúčastnili až 3 byty. Dopadlo to katastrofálne s tým, že ja ako predseda chcem rozkazovať, ale oni si svoje veci neodpracú. Návrh o nájme spol. priestorov zamietli a vysmiali ma. Je to horšie ako na Luníku 9. Chcem sa obrátiť na nejaké inštitúcie alebo orgány, kt. by to jednoducho podľa zákonov platných V SR nariadili, prípadne vyrúbili aj pokutu. A teraz otázka: Kam sa mám obrátiť, veď predsa nie je možné, aby si pár ľudí robilo, čo chce.
Podotýkam, že komunikácia s nimi nie je možná. Dokonca 2x zlikvidovali oznam o tom, že sa bude konať zhromaždenie. Z účtu sa vyberajú peniaze bez toho, aby bolo čokoľvek odsúhlasené, ale hlavné je, že zodpovedá predseda. Prosím pomôžte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Bohužiaľ nepoteším ťa, ale poriadok si môžte urobiť len vy sami - ste SVB, spoločenstvo , nuž ak keď je už dávno asi degradovaný tento honosný názov Je Vás strašne málo na to, aby ste sa seriózne dohodli a aby tam rozhodovala väčšina podľa toho čo hovoríš. Možno jediné čo ma napadlo...napísať oznam, že si nájmete firmu na vyčistenie spoločných priestorov a kto tam nechá to čo tam nemá byť bude mu to vyhodené. Nenapísal si, ako sa k tomu stavia predseda, ale mal by to zabezpečiť v prvom rade on.
    Naposledy upravil Halli : 14.11.08 at 19:27

    lustigm je offline (nepripojený) lustigm

    lustigm
    zabavac Pozri príspevok
    V 9 bytovom SVB si 4 byty urobili v spološných priestoroch odkladací priestor. Je tam všetko možné, stáré nábytky, železo, gumy z aut, staré okná, dokonca svojho času tam bola aj nafta. Práve sme mali zhromaždenie, kt. sme sa zúčastnili až 3 byty. Dopadlo to katastrofálne s tým, že ja ako predseda chcem rozkazovať, ale oni si svoje veci neodpracú. Návrh o nájme spol. priestorov zamietli a vysmiali ma. Je to horšie ako na Luníku 9. Chcem sa obrátiť na nejaké inštitúcie alebo orgány, kt. by to jednoducho podľa zákonov platných V SR nariadili, prípadne vyrúbili aj pokutu. A teraz otázka: Kam sa mám obrátiť, veď predsa nie je možné, aby si pár ľudí robilo, čo chce.
    Podotýkam, že komunikácia s nimi nie je možná. Dokonca 2x zlikvidovali oznam o tom, že sa bude konať zhromaždenie. Z účtu sa vyberajú peniaze bez toho, aby bolo čokoľvek odsúhlasené, ale hlavné je, že zodpovedá predseda. Prosím pomôžte.
    Ak je to pravda, že si predseda a z účtu (na základe čoho ) sa vyberajú peniaze (a ešte sa ti vysmiali) obráť sa a písomne na všetkých členov SVB sa vzdaj predsedníctva a všetko odovzdaj rade.

    lustigm je offline (nepripojený) lustigm

    lustigm
    slavica Pozri príspevok
    Bohužiaľ nepoteším ťa, ale poriadok si môžte urobiť len vy sami - ste SVB, spoločenstvo , nuž ak keď je už dávno asi degradovaný tento honosný názov Je Vás strašne málo na to, aby ste sa seriózne dohodli a aby tam rozhodovala väčšina podľa toho čo hovoríš. Možno jediné čo ma napadlo...napísať oznam, že si nájmete firmu na vyčistenie spoločných priestorov a kto tam nechá to čo tam nemá byť bude mu to vyhodené. Nenapísal si,

    ako sa k tomu stavia predseda,

    ale mal by to zabezpečiť v prvom rade on.

    Predseda, ako vyššie píše, je osamotený a bezradný.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    lustigm Pozri príspevok
    Predseda, ako vyššie píše, je osamotený a bezradný.
    už som si všimla, že som to prehliadla. Pomylilo ma že napísal, že sa z učtu vybera ako sa chce , tak tomu nerozumiem... to majú prístup na účet všetci ?

    Už viem... preberal to už v téme "som v koncoch" takže on je predseda, aj expredseda
    Naposledy upravil Halli : 14.11.08 at 19:34

    zabavac je offline (nepripojený) zabavac

    zabavac
    Kedysi, keď sa zakladalo SVB som nemal o tom ani šajnu a všetko som vybavoval sám. Preto sme sa dohodli, že v prípade potreby môžu čerpať peniaze ďalší 2 členovia SVB. Vtedy ma ani vo sne nenapadlo, že by sa to mohlo zvrhnúť. Teraz im idem zrušiť podpisové právo. Pýtal som sa na to v banka a je to možné. Ďalšie peniaze z účtu sa budú čerpať v hotovosti len vtedy, ak si zvolia iného blbca za predsedu. To považujem za jedinú možnosť, ako ich donútiť konať. A nový predseda nech si už urobí poriadok. Dúfam, že to bude niekto z týchto ľudí. Ide totiž o rodinnú bytovku, kde spolu držia 4 rodiny a ďalšia sa k nim pridala.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    zabavac Pozri príspevok
    Kedysi, keď sa zakladalo SVB som nemal o tom ani šajnu a všetko som vybavoval sám. Preto sme sa dohodli, že v prípade potreby môžu čerpať peniaze ďalší 2 členovia SVB. Vtedy ma ani vo sne nenapadlo, že by sa to mohlo zvrhnúť. Teraz im idem zrušiť podpisové právo. Pýtal som sa na to v banka a je to možné. Ďalšie peniaze z účtu sa budú čerpať v hotovosti len vtedy, ak si zvolia iného blbca za predsedu. To považujem za jedinú možnosť, ako ich donútiť konať. A nový predseda nech si už urobí poriadok. Dúfam, že to bude niekto z týchto ľudí. Ide totiž o rodinnú bytovku, kde spolu držia 4 rodiny a ďalšia sa k nim pridala.
    Vieš ako to na Slovensku chodí, za snahu a úspech sa netlieska, ale závidí a ubližuje....aj keď nie vždy ten potlesk je úprimný...nuž čo, zruš im podpisové pravo a snáď im to všetko dojde....držím ti palce, aby si v tom rodinnom SVB vydržal

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    kabocmann Pozri príspevok
    A aby našiel viac ako polovicu čo nebude lahostajná.
    No z tých deviatich už sú piati veľmi aktívni, tak neviem, neviem To už je nadpolovičná väčšina.

    Polis je offline (nepripojený) Polis

    Polis
    Slavica dobre si to napísala. Ja som to urobil nasledovne. Na zhromaždení som upozornil všetkých, ktorí majú v spoločných priastoroch veci aby ich do 14 dní odpratali. Dal som každému oznam do schránky.Následne som objedanli som kontajner (odsúhlasili sme to na zhromaždení napolovičnou väčšinou).A tí aktívny v bytovke sme zo spoločných priestorov všetko vypratali. a upratali. A viete si predstaviť koľko toho bolo... Všetko som fotil. Nikto sa nepriznal a nehlásil koho je čo. Potom sme všetky latkové pivnice zrušili, po dohode si každý na vlastné náklady vymuroval pivnicu (ak bolo treba) a v troch prípadoch si vlastníci vymenili po dohode pivnice medzi sebou. Teraz máme čisto, každý má murovanú pivnicu. Odvtedy nikto neukladá nič do spoločných priestorov...

    Neporiadok v spoločných priestoroch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.