Zavrieť

Porady

podnikanie doma a v zahranici

Dobry den poradaci

Dufam,ze mi bude vediet niekto poradit s mojim problemom,za co sa chcem vopred podakovat.
Mam zivnost na slovensku a zaroven aj v rakusku.Som rezidentom SR.Zial v Rakusku nemozem vykonavat svoju pracu na slovensku zivnost.V Rakusku musim podat danove priznanie.Z mojho prijmu ale neplatim dan,pretoze ten nepresahuje vysku 10.000€(dane sa platia az od prijmu vysieho ako 10.000€ rocne).SR má uzavretú platnú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Rakuskom - metóda vyňatia príjmov.

-Budem musiet dan zaplatit na slovensku zo svojho rakuskeho prijmu ak som tam dan neplatil?

V Rakusku platim zatial aj odvody ako aj na Slovensku.Pretoze som ako podnikatel prvy rok oslobodeny od platenia odvodov do soc. poistovne na Slovensku,nemozu mi vystavit Formular E101,aby som sa odhlasil z platenia odvodov v Rakusku.To ma velmi netrapy,pretoze odvody si neplatim sam.

-Berie sa do uvahy aj moj prijem z rakuska pri vypocitavani odvodov soc. a zdr. poistenia na slovensku?

Dakujem za pomoc
Naposledy upravil pete.pete : 18.11.08 at 06:05 Dôvod: koli formatovaniu zle citatelne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    podnikanie doma a v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.