Zavrieť

Porady

Neskoro doručená faktúra na samozdanenie

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať na Váš názor. Slovenská SRO dostala od maďarskej SRO zálohovú faktúru, ktorú uhradila z BU. Ostrá faktúra bola vystavená 15.10.2008, dátum dodania služby bol 21.9.2008, ale mne odovzdali faktúru až 10.11.2008. Podľa zákona môžem uplatiť DPH (treba robiť samozdanenie) až v nasledujúcom období. Na faktúru som si napísala, že mi bola doručená 10.11.2008. Ale do softvéru zadávam dátum odpočtu DPH 15.10.2008 (vtedy bola vystavená faktúra) a nie 21.9.2008 z toho dôvodu, aby sa mi to zdanilo až v mesiaci október. Postupujem správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lili1 je offline (nepripojený) lili1

    lili1
    postupuješ správne, dátum odpočtu DPH je 15.10.08, lebo pri zahraničných faktúrach sa berie dátum vystavenia faktúry a nie zdaniteľné plnenie. Takže samozdanenie sa spraví za mesiac október 2008 /lebo dátum vystavenia fa je október/

    Neskoro doručená faktúra na samozdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.