Zavrieť

Porady

Pokuta postih

Chcem sa opýtať či je nejaký postih ked sa nám stalo že vo výkaze ziskov a strát sme uviedli obchodnú marzu r.1-r.2 menšiu skreslenú nakolko na úcet 504 sme uviedli vačšiu sumu a mala ísť na 501 na r.09 a na r.07 účet 621. To znamená že dan bola v poriadku len účty boli zle. Stalo sa nám že napr. tovar ktorý sme nakúpili bol zúčtovaný ako tovar na 504 - predaný tovar a 604- tržby za tovar. A ked sme zmontovali z toho tovaru v niektorých prípadoch nejaký celok a bola výdajka zo skladu a zároven príjemka založenie novej skladovej karty napr. darcekový koš /cukrovinky výdajka/ a príjemka darčekový koš tak sme zúčtovali MD 504 DAL 621 a už je to skreslené. Neviem ako sa tento prípad zúčtuje, či sa vôbec o tom účtuje, ked účtujeme spôsobom B. Prosím poradte mi niekto ja už som z toho asi mimo. Ďakujem neviem či to môže postihovať niekto takúto zradu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    To zhotovenie darčekového koša si mala dať ako píšeš na 501/621. Príjemky a výdajky pri B spôsobe účtuješ len na skladových kartách a na konci roka o konečné stavy tovaru a materiálu upravíš účty 504 a 501 a zároveň aj o počiatočné stavy ak nejaké boli. Ak to takto vysvetlíš daňovej kontrole ako si to popísala v texte snáď to bude stačiť.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    [quote=Ester plus;874184]To zhotovenie darčekového koša si mala dať ako píšeš na 501/621.

    Chcem len opraviť svoj text v tom, že si to dobre účtovala na 504/621. Účet 621 sa volá Aktivácia materiálu a tovaru a ty si aktivovala hodnotu nakúpeného tovaru do novej hodnoty darčekového balenia. Na účte 504 máš väčšiu sumu možno z dôvodu že si na konci roka účet 504 neupravila o skutočné konečené stavy a počiatočné stavy tak ako som už písala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.