Zavrieť

Porady

Letenky - vyhladavanie - nakup

Kde nakupujete letenky? Uz ma to celkom prestava bavit, ten Pelikan sa zda byt reminiscenciou na sluzby za sociku a nerad by som naletel nejakej zahrancnej stranke, ktoru nepoznam.
Usporiadat
rohff11 rohff11

rohff11 je offline (nepripojený) rohff11

no mohli by alebo už musia uvádzať ceny aj s poplatkami, naj u nejakej cestovky, tam by mali pov. cenu keš
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Tiež by som uvítala nejaké tipy na dobré letecké spoločnosti, keďže často necestujem a neviem posúdiť, ktorá spoločnosť je dobrá a samozrejme aj lacnejšia.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

Ja už tretí rok využívam Skyeurope. Sú tam ceny aj s poplatkami, takže vás nečaká žiadne nepríjemné prekvapenie. Najmä sú výhodné rôzne akciové ponuky. Systém je podľa mňa prehľadný. Pre niekoho je možno nevýhodou, že Skyeurope lieta len v Európe - ak máte záujem o iné destinácie a to, že niekedy pri akciových ponukách je potrebné letenku objednať aj niekoľko týždňov alebo mesiacov vopred. Pri mojej prvej objednávke letenky sa mi to veľmi nepozdávalo, ale myslím, že je to vec zvyku. Nemám s tým problém. Pre takéto prípady majú možnosť voľby objednania služby storna letenky, ale potom už cena nie je taká výhodná. Mne tento systém vyhovuje. Využívam Skyeurope niekoľkokrát v roku.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Letenky vyhľadávam podľa destinácií kam chcem letieť. Vygooglim si nástupnú a cieľovú stanicu. Vyhľadá mi to všetky lety a letecké spoločnosti. Potom stačí ísť na stránku leteckej spoločnosti a booknuť si to!

Lacná je Ryanair, pozor na batožinu, môžete si zobrať max. 15kg. Na checkine vám neodpustia ani pár gramov navyše, budete si musieť zaplatiť za každý kilogram zvlášť. Teda pokiaľ radi cestujete s obrovskou batožinou (tak ako ja) môžete si let o dosť preplatiť.

Výborné skúsenosti mám so Sky europe. Mám ich fakt rada. Batožina 20kg, už sa mi stalo, že pani na checkine privrela očko ak som kilko navyše. A vďaka tomuto využívam na cestovanie Londýn-SK iba Skyeurope.

Thompson - zatiaľ som s nimi letele iba 2x a taktiež bez problémov. Váha batožiny, ktorú si platíte je 20kg. Dokonca sa mi stalo, že mi zobrali 1 rupsak (mala to byť moja príručná batožina, ale bola príliš ťažká, musela ísť do lietadla) 14kg bez platenia. Úplná fantázia...ale tie stresy aké som mala predtým :-))...no comment

EasyJet - netuším ako to bolo s váhou batožiny - asi tiež 20kg, nakoľko mi lety platila firma, ale myslím, že som ani nemala veľký kufor (nešla som domov s darčekami :-))

ČSA - tam som letela v biznisclass. Batožinu sme môhli mať nadlimit. Tak isto mi tieto lety platila firma.

...a ešte som niečím letela, ale nepamätám si aká to bola letecká spoločnosť. Myslím, že tam bola batožina 20kg. Bolo to z Prahy do Manchestru.
0 0
Vierka67 Vierka67

Vierka67 je offline (nepripojený) Vierka67

ahojte,

mam skusenosti so Skyeurope a Ryanair. Tento rok som s nimi letela pat ci sestkrat a uplne v pohode.
Mimochodom Skyeurope ma nove lietadla, takze s nimi sa citim bezpecnejsie a aj letusky su prijemnejsie =) ..v porovnani s Ryanairom..

PS: Skyeurope hlasi financne problemy, lety na leto 2009 si mozete rezervovat, ale ci budete letiet, to nikto nevie.. Ceny leteniek su take nizke, ze clovek o tom pochybuje..
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pri ceste na druhú stranu oceanu využívam stránku www.aaotonline.com.Je to americka cestovka a da sa dohodnut slovensky,maju tu oblast zmapovanu celu a napasuju letenky že spoje sadnu perfektne,este aj poradia na čo si mam kde dať pozor.Najprv som bola opatrna,ale teraz robim všetko cez nich.Platim kreditkou alebo prevodom.
Naposledy upravil BXLmiami : 19.11.08 at 11:49
0 0
Igor 68 Igor 68

Igor 68 je offline (nepripojený) Igor 68

Najlacnešie letenky do USA: kayak.com
Doporučujem, po vlastných skúsenostiach využiť a porovnať ceny aj na ďaľších stránkach, ktoré kayak ponúka. Mimochodom ceny sú oveľa nižšie, ako Pelikan atď. Môžu platiť aj občania SK, kreditnou kartou / nie debetnou /a platba je bezpečná. Rezervovanú letenku vrátane Vami vybratých sedadiel, dostanete potvrdenú za pár minút e-mailom spolu s kódom, itinerárom a číslom elektronickej letenky.
Prajem Vám najnižšie ceny a šťastnú cestu.
Naposledy upravil Igor 68 : 21.11.08 at 14:01 Dôvod: Doplnenie
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Skúste vyhľadať na stránke www.ckm.sk
0 0
janka.77 janka.77

janka.77 je offline (nepripojený) janka.77

ja preferujem air berlin - tiež nízkonákladová spoločnosť, veľa destinácií, aj overseas..nízke ceny (nižšie ako skyeurope) a úroveň oveľa vyššia než ostatné nízkonákladovky..
odporúčam..
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Podľa toho kam chcem letieť......
Najprv porovnavam ceny a to v zasade robim na strankach
www.kupsiletenku.sk
www.opodo.de
www.amadeus.net
- co sa mi mne paci je to, ze vyhodia lety podla best fares.

Dobre skusenosti - skyeurope, ryanair, airberlin, lufthansa, emirates...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Kupujem cez Lufthansu a Austrian Airlines ale ceny nič moc.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja kupujem cez
http://www.studentagency.cz/
stale mi na ten isty let dá o niečo nižšiu cenu ako cez napr. Pelikan, Kolumbus , Letuška atd.
0 0
mirofecko mirofecko

mirofecko je offline (nepripojený) mirofecko

Zdravím. Ja osobne bukujem letenky na nadosah.sk . Majú tú výhodu, že vystavuju aj všetky nízkonákladové letenky a vedia Vám skombinovať aj nemožné lety. Majú lepsie ceny ako napríklad priamo u dopravcu.
0 0
misunka misunka

misunka je offline (nepripojený) misunka

V ramce Europy vzdy si bookujem letenku priamo cez airlines. Velmi vyhodny je Raynair (uz som letela zopar krat do Bergama skoro zadarmo), Stockholm super,... Skyeurope je vsetkym znamy. Teraz mam zabookovany Paris za par EUR. Jasne, ze ide o vcasnu rezervaciu. Pracovne lietam s Germanwings do Stuttgartu casto. Letenky su velmi lacne aj ked ich kupujete len par dni vopred. Airberlin pozmenil lety a aj ceny uz nie su to co byvali.
Na vacsie vzdialenosti jednoznacne odporucam cestovku: LIPTOUR.
Ja som s nimi uz letela do Aucklandu, Shanghaja a Sydney... A vzdy, ked letim niekam dalej, tak popozeram vsetky moznosti, pozriem priamo letecke spolocnosti, ale LIPTOUR bol vzdy jednoznacne najlacnejsi.
Urcite odporucam kontaktovat aj cestovky pri kupe letenky. Maju mnohokrat nakupene letenky dopredu za vyhodnejsie ceny.
Minule som bola vo Frankfurte na letisku a zmeskala som lietadlo. Kedze bolo uz vecer a jediny posledny let bol volny, tak som sa sla spytat do Airlines kolko stoji letenka do Viedne este v ten isty vecer, mali cenu 800 EUR a vedla cestovkach predavali tu istu letenku za 100 EUR.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Oceňujem túto otázku, ale nemôžem pridať bod. Ď
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja mam dobre skusenosti s
www.ryanair.com alebo www.skyeurope.sk

su lacne,pokial objednas vcas,aspon taky mesiac,dva vopred,v pohode kupis cez internet,resp.zarezervujes a dostanes od toho papier,vsetko si vytlacis a s tym si uz len na letisku priamo v den odletu vyzdvihnes letenku.
s ryanair je povolenych 15 kg,so skyeurope cca 20 kg do batozinoveho,ale na palubu si mozes vziat prirucnu batozininu v max.vahe 10 kg-nie som si ista ci aj v ryanair,to si este over,ale viem ze raz som letela z talianska na vianoce domov-kopa darcekov a batozina presahovala skoro o 7 kg vahu.poradili mi aby som si toprehodila do igelitiek a pod. a tak som na palubu nesla len s kabelkou ale i s malym ruksakom-ved na palube je povolenych tych 10 kg-oni ti to pri kontrole odvaziatakze viac nie!!

lietadla su samozrejme nie take konfortne ,ale za tu cenu ,super.ak nie si narocna a hladas vyhodne leten ky,tieto mam overene.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

osky Pozri príspevok
ja mam dobre skusenosti s
www.ryanair.com alebo www.skyeurope.sk

su lacne,pokial objednas vcas,aspon taky mesiac,dva vopred,v pohode kupis cez internet,resp.zarezervujes a dostanes od toho papier,vsetko si vytlacis a s tym si uz len na letisku priamo v den odletu vyzdvihnes letenku.
s ryanair je povolenych 15 kg,so skyeurope cca 20 kg do batozinoveho,ale na palubu si mozes vziat prirucnu batozininu v max.vahe 10 kg-nie som si ista ci aj v ryanair,to si este over,ale viem ze raz som letela z talianska na vianoce domov-kopa darcekov a batozina presahovala skoro o 7 kg vahu.poradili mi aby som si toprehodila do igelitiek a pod. a tak som na palubu nesla len s kabelkou ale i s malym ruksakom-ved na palube je povolenych tych 10 kg-oni ti to pri kontrole odvaziatakze viac nie!!

lietadla su samozrejme nie take konfortne ,ale za tu cenu ,super.ak nie si narocna a hladas vyhodne leten ky,tieto mam overene.
Ale jasne, ja s nimi lietam, problem ve iba v tom ze skoro nikde neleitaju - napr. do nemecka vobec, navyse dost rusia linky, par razy mi od nich prislo, ze sorry, ale vas let sme zrusili...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Dá sa uhradiť letenka aj internet bankingom cez ryanair?
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

ano da sa uhradit IB
0 0
janulik46 janulik46

janulik46 je offline (nepripojený) janulik46

skyeurope je asi naj na sslovensku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať