Zavrieť

Porady

stravne listky

dufam ze som v spravnej skii. chcela by som sa opytat ako je to zo stravnym? kedy ma nanzamestnanec narok a podla coho sa vyplacaju v hotovosti alebo listkami.dakujeeem
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
ivka22 Pozri príspevok
dufam ze som v spravnej skii. chcela by som sa opytat ako je to zo stravnym? kedy ma nanzamestnanec narok a podla coho sa vyplacaju v hotovosti alebo listkami.dakujeeem
Tuto kúsok vyššie je také okienko, že "hľadať" - skúšala si tam zadať "stravné lístky" a kliknúť na "hľadať"?

Je to množstvo tém na túto tému. Okrem toho je otázka nejednoznačne zadaná a nevieme čo presne chceš. Nečakaj, že ti tu niekto napíše 2stranový návod ako, kedy a kde sa sa vypláca stravné...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
§ 152
Stravovanie zamestnancov

(1) Zamestnávateľ je povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti. Túto povinnosť nemá voči zamestnancom vyslaným na pracovnú cestu, s výnimkou zamestnancov vyslaných na pracovnú cestu, ktorí na svojom pravidelnom pracovisku odpracovali viac ako štyri hodiny. Povinnosť zamestnávateľa ustanovená v prvej vete sa nevzťahuje na zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v zahraničí.

(2) Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie podľa odseku 1 najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, ak ich sprostredkuje u právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie poskytovať stravovacie služby. Nárok na poskytnutie stravy má zamestnanec, ktorý v rámci pracovnej zmeny vykonáva prácu viac ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla.

(3) Zamestnávateľ prispieva na stravovanie podľa odseku 2 v sume najmenej 55 % ceny jedla, najviac však na každé jedlo do sumy 55 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu. Okrem toho zamestnávateľ poskytuje príspevok podľa osobitného predpisu.

(4) Pri zabezpečovaní stravovania zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, sa cenou jedla rozumie hodnota stravovacej poukážky. Hodnota stravovacej poukážky musí predstavovať najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu.

(5) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.

(6) Zamestnávateľ poskytne finančný príspevok na stravovanie podľa odseku 5 aj zamestnancovi pri výkone domáckej práce alebo telepráce, ak mu nezabezpečí stravovanie podľa odseku 2 alebo ak by stravovanie podľa odseku 2 bolo v rozpore s povahou vykonávanej domáckej práce alebo telepráce.

(7) Zamestnávateľ môže po prerokovaní so zástupcami zamestnancov
a) upraviť podmienky, za ktorých bude zamestnancom poskytovať stravovanie počas dovolenky, prekážok v práci, alebo inej ospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca v práci,
b) umožniť stravovať sa zamestnancom, ktorí pracujú mimo rámca rozvrhu pracovných zmien za rovnakých podmienok ako ostatným zamestnancom,
c) rozšíriť okruh fyzických osôb, ktorým zabezpečí stravovanie, a ktorým bude prispievať na stravovanie podľa odseku 3.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Super Miška..ešte prihoď citáciu zákona o cestovných náhradách - veď požiadavka bola i vyplácanie v hotovosti
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
machinak Pozri príspevok
Super Miška..ešte prihoď citáciu zákona o cestovných náhradách - veď požiadavka bola i vyplácanie v hotovosti
dúfam, že ďalej už zadávateľ /ka/ použije "vyhľadávač".....
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

Miska ma aspon neodpalkovala nazorom ze si neviem cosi dat do vyhladavania a myslim ze otazka nebola az tak nejednoznacna len som chcela vediet nieco o tejto teme lebo s tym nemam skusenosti ale aj tak dik
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
ivka22 Pozri príspevok
Miska ma aspon neodpalkovala nazorom ze si neviem cosi dat do vyhladavania a myslim ze otazka nebola az tak nejednoznacna len som chcela vediet nieco o tejto teme lebo s tym nemam skusenosti ale aj tak dik
V hlavnom menu je "obsluha" a pod ňou sa skrýva niečo, čo my tu nazývame ETIKETA. Odporúčam prečítať skôr, ako budeš odpovedať podobným spôsobom...

Prikladám jeden bod z etikety:

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

v poriadku velmi dobre som si to precitala ale nemyslim ze sa svet zruti ked sa opytam tu ok pokial mi niekto napise odpoved budem rada pokial nie v poriadku vzdy som tu nasla super ludi ktori mi poradili aj ked som obcas mimo temy staci upozornit to je cele
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ivka22 Pozri príspevok
v poriadku velmi dobre som si to precitala ale nemyslim ze sa svet zruti ked sa opytam tu ok pokial mi niekto napise odpoved budem rada pokial nie v poriadku vzdy som tu nasla super ludi ktori mi poradili aj ked som obcas mimo temy staci upozornit to je cele
Ivka22, skús pochopiť aj to, že na tú istú tému je tu založených už veľmi veľa tém a stačilo dopísať otázku do ktorejkoľvek. Teraz keď je už téma založená a ak ešte niečo potrebuješ tak sa pýtaj.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
mysimis Pozri príspevok
Ivka22, skús pochopiť aj to, že na tú istú tému je tu založených už veľmi veľa tém a stačilo dopísať otázku do ktorejkoľvek. Teraz keď je už téma založená a ak ešte niečo potrebuješ tak sa pýtaj.
A potom príde niekto, kto taktiež potrebuje poradiť ohľadom stravných lístkov, dá vyhľadať témy v ktorých sa nachádza toto slovné spojenie a systém vyhľadá 15 nezmyselných tém v ktorých musí užívateľ preklikávať. Preto sa mnohí snažíme dbať na prehľadnosť tém v porade.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

ja to chapem... len som nevedela podla coho sa urcuje suma ktorá pracovníkovi patrí. napr. niekto dostane stravne listky v hodnote 70,- a niekto 80
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

ivka22 Pozri príspevok
ja to chapem... len som nevedela podla coho sa urcuje suma ktorá pracovníkovi patrí. napr. niekto dostane stravne listky v hodnote 70,- a niekto 80
Výšku stravného lístka si určuje zamestnávateľ sám, ale zákonom je stanovená minimálna výška pre stravovaciu poukážku a to je teraz vo výške 74,- Sk.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

dakujem velmi ste mi pomohli pekny den zaial
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ešte doplním, že to je uvedené v §152 ods4. Zákonníka práce o stravovaní zamestnancov, ktorý nájdeš v príspevku č.3 od Mišky.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás môže zamestnanec odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás môže zamestnanec odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?
Podľa ZP sa nemôže zbaviť svojich práv. Ak by tak aj urobil,nemá to právny účinok. § 17 ZP
Neplatnosť právneho úkonu

(1) Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Podľa ZP sa nemôže zbaviť svojich práv. Ak by tak aj urobil,nemá to právny účinok. § 17 ZP
Neplatnosť právneho úkonu
(1) Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný.
A čo mám robiť, keď on tie SP nechce,lebo sa chodí najesť k mame.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
A čo mám robiť, keď on tie SP nechce,lebo sa chodí najesť k mame.
Nič, ak preukážete, že ste mu SP zabezpečili, pre vás je tým § 152 ZP dodržaný. Škodí si tým, len sám .
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Nič, ak preukážete, že ste mu SP zabezpečili, pre vás je tým § 152 ZP dodržaný. Škodí si tým, len sám .
To znamená, že ostatným budem objednávať a jemu nemusím. Nemusím to nejako preukázať ( nieže potom ma bude niekdo obhaňať, že ja som mu lístky nedala)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
To znamená, že ostatným budem objednávať a jemu nemusím. Nemusím to nejako preukázať ( nieže potom ma bude niekdo obhaňať, že ja som mu lístky nedala)
Pozri prísp.č. 18.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Pozri prísp.č. 18.
OK- takže z mojej strany je to preukázané tak, že ja som ich objednávala?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať