Zavrieť

Porady

Učtovná zavierka

Chcem sa opýtať, zverejnuje sa učtovná závierka aj ked sme s.r.o a nepodliehame auditu? A este sa chcem opýtať počula som, ze sa nosí výpis z danoveho priznania na Socialnu poistovnu. Dokedy to treba doručiť a odkial vlastne zoberiem výpis, daju mi ho na danovom urade alebo je na to nejake osobitné tlačivo? Prosím poradte mi.
Este som neukoncovala rok, neviem co vsetko a kde treba odniest.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Výpis z daňového priznania do SP si podávajú živnostníci - SZČO a nie firmy s.r.o. Tlačivo na výpis zo SP nájdeš na stránke SP tu: http://www.socpoist.sk/491/1226s.

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Myslím, že Poradca vydáva každý rok podrobný návod na ročnú závierku v JU aj v PU. Je to tam všetko pokope a zrozumiteľne napísané. Z vlastných skúseností ti doporučujem najskôr to prečítať aj 2x a až potom sa pýtať. Vlastne budeš vedieť sa lepšie opýtať. Nemôžeš robiť metódou "počula som", to sa skutočne nedá.
    Držím palce.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    samanta296 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, zverejnuje sa učtovná závierka aj ked sme s.r.o a nepodliehame auditu? A este sa chcem opýtať počula som, ze sa nosí výpis z danoveho priznania na Socialnu poistovnu. Dokedy to treba doručiť a odkial vlastne zoberiem výpis, daju mi ho na danovom urade alebo je na to nejake osobitné tlačivo? Prosím poradte mi.
    Este som neukoncovala rok, neviem co vsetko a kde treba odniest.
    Nezverejňuje. V prípade každej s.r.o.sa však ukladá do zbierky listín na registrovom súde.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    samanta296 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, zverejnuje sa učtovná závierka aj ked sme s.r.o a nepodliehame auditu? A este sa chcem opýtať počula som, ze sa nosí výpis z danoveho priznania na Socialnu poistovnu. Dokedy to treba doručiť a odkial vlastne zoberiem výpis, daju mi ho na danovom urade alebo je na to nejake osobitné tlačivo? Prosím poradte mi.
    Este som neukoncovala rok, neviem co vsetko a kde treba odniest.
    Lepšie ako počúvať neoverené, bez poznania súvislostí, je čítať :
    Zákon o účtovníctve
    § 21
    Zverejňovanie údajov


    (1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

    .... pokračovanie nájdeš tu http://www.porada.sk/f92-zakon-o-uctovnictve.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.