Zavrieť

Porady

Výška materská 2008, 2009

Caute, viete mi niekto povedat aka je vyska maximalnej materskej? Platila som si dobrovolne poistenie, 26 tyzdnov (lebo som bola nezamestnana) z maximalneho vymeriavacieho základu. Materskú mi vycislili na 15 769, je to maximálna, bude sa výška meniť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    A aký bol ten tvoj maximálny VZ? Ten sa totiž v priebehu každého roka mení. Alebo aspoň v akom období si to platila?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Andrea.S. Pozri príspevok
    Caute, viete mi niekto povedat aka je vyska maximalnej materskej? Platila som si dobrovolne poistenie, 26 tyzdnov (lebo som bola nezamestnana) z maximalneho vymeriavacieho základu. Materskú mi vycislili na 15 769, je to maximálna, bude sa výška meniť?
    ďakujem
    ak si si platila z maximálneho základu, tak je maximálna. vzdy záleží na rozhodujúcom období, mesiaci nástupu a za aký mesiac to je materské.

    Materské sa vypláca vždy za kalend.mesiac pozadu. Dávky materského, ktoré ti bude SP vyplácať sa budú meniť podla počtu kalendárnych dní v mesiaci, ktorý predchádza mesiacu v ktorom boli vyplatené. Dávka na 1kalend.den je však rovnaká (môže mať myslím až 8desatinných čisel a mesačná dávka sa zaokrúhli nahor). Pri prechode rokov sa neprepočítava, zostáva stále rovnaká, aká sa vyrátala pri vzniku nároku.

    Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

    Andrea.S.
    Platila som od 28.3. z vysky 28 142 a potom od jula z 30 219 do konca septembra a teraz ma napadlo ze som nastupila na matersku 2.10 a za tie dva dni mi nic neposlali, kolko by som mala zaplatit?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Andrea.S. Pozri príspevok
    Platila som od 28.3. z vysky 28 142 a potom od jula z 30 219 do konca septembra a teraz ma napadlo ze som nastupila na matersku 2.10 a za tie dva dni mi nic neposlali, kolko by som mala zaplatit?
    Áno, tvoja materská je maximálna.
    Keďže platíš z maxima, tak zaplatíš DNP za 1.10.2008 /od 2.10.2008 si na MD/. Zaplatíš 43,- /mesačná suma je 1330,-/31*1=43,-/.

    Výška materská 2008, 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.