Zavrieť

Porady

účtovníčky MŠ poradte....

zdravim......
prisli mi finančné prostriedky účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí, kt. majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky......
neviem ako to zaúčtovať?? poradte
alebo aspon nejake usmernenie.....
Naposledy upravil raduska184 : 20.11.08 at 11:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    medved Pozri príspevok
    nám tiež prišli peniaze na Mš, nevie niekto poradiť, ako budeme postupovať ?
    Tiež ich máme dostať, už mi prišlo oznámenie a konečne som sa dopátrala, že ide o financie zo ŠR účelovo určené na výchovu a vzdelávanie pre predškolákov. Mienim ich použiť na knihy a učebné pomôcky a účtovať ich budem ako bežný transfer zo ŠR:

    Príjem na výd.účet 222/357 A
    Výdaj z VU_Nákup 5xx/222
    Zúčtovanie 357 A/693

    Ak máte iné informácie tak ma opravte.

    Pekný deň
    Naposledy upravil bef : 21.11.08 at 15:06

    raduska184 je offline (nepripojený) raduska184

    raduska184
    ja som to tiež zaúčtovala ako bežný transfer so ŠR.....keď som o tom bližšie informácie zisťovala, tak nikto nič nevie, iba teda že sa majú použiť na výchovu a vzdelávanie detí...ak niekto objavíte nejake usmernenia budem rada

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Ivča Pozri príspevok
    Pri čerpaní budeme používať zdroj 111. Ak nie, prosím opravte ma.
    Áno, zdroj 111

    didiana je offline (nepripojený) didiana

    didiana
    Finančné prostriedky účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí.
    Tieto peniaze treba použiť na školské pomôcky, alebo možno z nich zaplatiť energie a iné bežné výdavky ?

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    didiana Pozri príspevok
    Finančné prostriedky účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí.
    Tieto peniaze treba použiť na školské pomôcky (áno), alebo možno z nich zaplatiť energie a iné bežné výdavky ?(nie)
    Presne ako si napísala účelovo určené na výchovu a vzdelávanie detí

    Pekný deň

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    Napriek tomu, čo som napísala v príspevku č. 8, prišla riaditeľka z porady u zriaďovateľa z informáciou, že je možné použiť tieto prostriedky aj na výplaty o čom som vôbec nie presvedčená. Ak budete mať k dispozícii konkrétne usmernenie, dajte vedieť.

    Pekný deň
    Ahojte, prosím vás, viete, čo všetko sa dá za tieto financie kúpiť: napríklad pracovný stôl či didaktické pomôcky? ďakujeeeem

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    bef Pozri príspevok
    Napriek tomu, čo som napísala v príspevku č. 8, prišla riaditeľka z porady u zriaďovateľa z informáciou, že je možné použiť tieto prostriedky aj na výplaty o čom som vôbec nie presvedčená. Ak budete mať k dispozícii konkrétne usmernenie, dajte vedieť.

    Pekný deň
    Tiež mám také informácie po konzultácii na KŠU. My sme sa rozhodli použiť tieto prostriedky čiastočne na energie, knihy, didaktické pomôcky. Inak, ani na KŠÚ poriadne ešte nevedia, ako bude vyzerať zúčtovanie...

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    V časopise "Verejná správa č. 12-13/2008" je uverejnená odpoveď Mgr. Jána Matulu (myslím, že je zamestnancom MŠ SR a má na starosti práve financovanie regionálneho školstava) na otázku: "Čo možno financovať z príspevku na výchovu a vzdelávanie detí v MŠ, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky ?"
    Odpoveď: "Tieto prostriedky sa môžu použiť na čiastočnú úhradu mzdových nákladov vrátane poistných odvodov zamestnancov, ktorých pracovný výkon sa vzťahuje na deti, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, a na úhradu prevádzakových nákladov (účebné pomôcky, kompenzačné pomôcky, spotrebný materiál a iné), ktoré súvisia s výchovou a vzdelávaním takýchto detí."
    ahojte a prepáčte, ale neviem kam otázku zaradiť..................chcela by som sa vás opýtať, ako účtovať (či účtovať) peniaze zarobené na vianočných trhoch materskej školy a či je na takýto predaj nejaký zákon. ďakujem

    flyflai je offline (nepripojený) flyflai

    flyflai
    Aj našej škôlke prišli peniaze, akurát že sme ich ani nevideli, že vraj nam ich dali k výplate, ale ako som pozerala tak som pozerala žiadna zmena, takže kto vie kde sú.
    Ale podľa mňa, keď je to príspevok za tie deti ktoré majú rok pred povinnou školskou dochádzkou, a keďže ich rodičia ten poplatok neplatia logicky z toho výpyva že by mali byť použité na zakúpenie pomôcok pri vzdelávaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.