Zavrieť

Porady

koniec materskej - PP - PN

Pekné ráno poradáci : potrebovala by som od Vás pomoc alebo dobrú radu : mám zamestnankyňu, ktorá je u nás v pracovnom pomere ale momentálne rok na materskej , po roku nastúpila do práce ale má ísť na operáciu a bude PN. Potrebovala by som vedieť aký vplyv má na pracovníčku keď bude PN, aký VZ bude SP počítať / ten HP, ktorý má teraz /a hlavne, keď nedopadne dobre operácia tak sa chce vrátiť na materskú dovolenku. Viete mi poradiť - pomôcť , za každú vetu budem vďačná. Lúskala som tu príspevky ohľadom týchto vecí ale podobný prípad som tu nenašla. Prosím pomôžete mi aby som jej vedela povedať čo ďalej.
Naposledy upravil Monika C. : 20.11.08 at 05:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    predpokladám, že je (bola) už na rodič.dovolenke, nie materskej a že bude pracovať, aha, resp. už pracuje, na ten istý prac.pomer.
    Ak pred nástupom na PN ukončí čerpanie RD (mzdárka ukončí prerušenie poistenia v SP) a bude zamestnaná (t.j. bude mať aktívne nem.poistenie), tak sa jej nemocenské bude rátať z DVZ v r.2007, v prípade ak začne PN v r.2008. Ak začne PN v r.2009, tak DVZ z r. 2008.
    Ak v danom roku nemá ani jeden jediný den platené nem.poistenie, tak sa jej bude rátať nemocenské z pravdepodobného vym.základu v mesiaci nástupu na PN.

    predpokladala som, že pracovať len začne, až potom som si to lepšie prečitala, že už pracuje

    potom vlastne môže čerpať PN-ku až 52týždnov, ak nemala predtým nejakú dlhodobú PN alebo "myslím" PN ukončiť a začať čerpať rodič.dovolenku. Nový zákon ukáže, či bude môcť počas poberania nemocenského poberať aj rodič.príspevok. Myslím však, že v pôvodnom návrhu také niečo nie je možné, RP by jej bol krátený.
    Naposledy upravil brčko : 20.11.08 at 07:13 Dôvod: dopln.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Brčko za odpoveď bola na rod. dovolenke a v SP nahlásenú už zmenu čiže bude zamestnávateľ odvádzať NP v roku 2008. Chcela by vedieť či je lepšie ísť na operáciu teraz pred Vianocami alebo až v januári nakoľko teraz má VZ 30000,- a minulý rok bol VZ malý. Pravdepodobne preňu bude lepšie až v roku 2009 ísť na PN keď som ťa správne pochopila. Predpokladám, že keby chcela sa vrátiť na rod. dovolenku nič jej v tom brániť nebude. Potvrdíte mi to prosím.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem Brčko za odpoveď bola na rod. dovolenke a v SP nahlásenú už zmenu čiže bude zamestnávateľ odvádzať NP v roku 2008. Chcela by vedieť či je lepšie ísť na operáciu teraz pred Vianocami alebo až v januári nakoľko teraz má VZ 30000,- a minulý rok bol VZ malý. Pravdepodobne preňu bude lepšie až v roku 2009 ísť na PN keď som ťa správne pochopila. Predpokladám, že keby chcela sa vrátiť na rod. dovolenku nič jej v tom brániť nebude. Potvrdíte mi to prosím.
    áno, ak má v r.2008 vyšší VZ, tak je lepšie začať PN až v r.2009.
    Ak požiada zamestnávatela o poskytnutie rodič.dovolenky, tak jej je povinný zamestnávatel vyhovieť. čerpať ju má právo až do 3-roku dieťaťa- presne vid. zákonník práce § 166 ods.2.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem pekne brčko bude aj bodík len musím dať najprv niekomu inému sorry. V príspevku 3 som Ti dala bod ale mne to neukazuje tebe áno či nie ? Ešte raz ďakujem a prajem príjemný deň.

    koniec materskej - PP - PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.