Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2008

Keďže za rok 2008 sa budú podávať daňové priznania na rovnakých tlačivách ako za rok 2007, v prílohe je poučenie na vyplnenie DP. Treba dať pozor hlavne na odkaz pod tabuľkou č. 1, ktorý bol aktuálny pre rok 2007 a pre rok 2008 bude treba rátať s inými čiastkami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    111lubor je offline (nepripojený) 111lubor

    111lubor
    Prosím o radu. Podal som daňové priznanie na DÚ a treba mi uhradiť pár korún. Dostal som peňažnú poukážku, sú na nej vypísané údaje o daňovom úrade, chcem urobiť úhradu cez internet banking ale neviem, aký variabilný symbol mám uviesť. Neviem vlastne ani konštantný symbol, ale to by nebol problém. Mám ešte jednu otázku. Treba mi doplatiť 7 Sk. Koľko Euro zaplatiť, aby ma daňový úrad nenaháňal za dákych 0,0005 Euro. Ako to zaokrúhliť. Ďakujem za radu vopred.
    Naposledy upravil 111lubor : 28.03.09 at 21:07

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Variabilný symbol je DIČ, ak nie je pridelené, tak rodné číslo.
    KS = 1748

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Medzi 1748 a 1744 je rozdiel v tom, že banka platbu so 4 na konci považuje za prednostnú platbu. Ak je zadaných viac prevodných príkazov, uhradí sa prednostná platba ako prvá.
    Žiaden iný rozdiel.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Rozalka Pozri príspevok
    Medzi 1748 a 1744 je rozdiel v tom, že banka platbu so 4 na konci považuje za prednostnú platbu. Ak je zadaných viac prevodných príkazov, uhradí sa prednostná platba ako prvá.
    Žiaden iný rozdiel.
    To fakt??
    Zasa som múdrejšia
    Určite to už sama so sebou nevydržím

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    toto je zo stránky drsr

    Zaplatenie dane z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO

    V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
    - Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
    Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.

    eva1907 je offline (nepripojený) eva1907

    eva1907
    Konečne som sa na tejto stránke dozvedela rozdiel medzi KS 1744 a 1748, lebo ani naša mladá daňovníčka nevedela vysvetliť v čom je rozdiel. Díky

    Daňové priznanie 2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.