Zavrieť

Porady

neplatca DPH

Caute,

Mam takyto problem:
Prevadzkujem internetovy obchod. Moj dodavatel robi pre mna sluzbu, ze tovar, ktory si objedna zakaznik u mna, on vo svojom sklade zabali vlozi do balika faktutu v mojom mene a posle priamo zakaznikovi. Problem ale vznika pri fakture, kde je vzdy suma bez DPH, DPH a suma spolu - ja som vsak neplatca DPH. Ta faktura je vystavene v mojom mene - kde ja som uvedeny ako dodavatel a odberatel je moj zakaznik.

Moze byt toto problem voci danovemu uradu ?

dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    White Dog Pozri príspevok
    Ano su tam moje udaje ICO a nazov firmy.
    Neplatca dph nefakturuje s dph. Ak takú faktúru vystaví, dph musí odviesť DÚ.

    White Dog je offline (nepripojený) White Dog

    White Dog
    Čo sa dá teraz robiť ak takého faktúry boli vystavené. Je možné zákazníkov poslať opravu faktúry?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    White Dog Pozri príspevok
    Čo sa dá teraz robiť ak takého faktúry boli vystavené. Je možné zákazníkov poslať opravu faktúry?
    V prvom rade, ako dlho to tak je? Kolko bolo odoslaných dokladov?

    White Dog je offline (nepripojený) White Dog

    White Dog
    Je to tak asi 10 dní, v podstate zistil som to az vcera. Bolo takto vystavných 5 faktúr, vsetko to boli fa koncovym zakaznikom.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    White Dog Pozri príspevok
    Je to tak asi 10 dní, v podstate zistil som to az vcera. Bolo takto vystavných 5 faktúr, vsetko to boli fa koncovym zakaznikom.
    Ja osobne by som asi tym zakaznikom poslala novu fakturu a v spolupracujúcej firme zariadila nápravu.

    White Dog je offline (nepripojený) White Dog

    White Dog
    Ano, zakaznikom idem vystavovat nove faktury a snazim sa to riesit s mojim dodavatelom.
    Este sa chcem opytat ci je mozne fa posielat aj mailom, faktura bude mat moj podpis a vsetky nalezitosti.
    Jeden dodavatel mi takto posiela faktury a hovori, ze je to ok.

    skubko je offline (nepripojený) skubko

    skubko
    White Dog Pozri príspevok
    Ano, zakaznikom idem vystavovat nove faktury a snazim sa to riesit s mojim dodavatelom.
    Este sa chcem opytat ci je mozne fa posielat aj mailom, faktura bude mat moj podpis a vsetky nalezitosti.
    Jeden dodavatel mi takto posiela faktury a hovori, ze je to ok.

    Podla ust. § 75 ods. 6 Zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov môže byť faktúra vystavená aj elektronicky so súhlasom zákazníka. Vierohodnosť pôvodu a neporušenosť obsahu elektronicky vyhotovenej faktúry musí byť zaručená elektronickým podpisom podľa osobitného predpisu.
    Elektronická faktúra predstavuje plnohodnotnú náhradu papierovej formy faktúry.

    Pre info o elektronickom podpise viď Zákon 215/2002 Z.z.. (o elektronickom podpise a o zmene a doplnení niektorých zákonov).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.