Zavrieť

Porady

kniha jázd

Ahojte všetci, poprosila by som o radu,
pri uplatňovaní náhrady za používanie súkr. auta na služ účely, je potrebné viesť evidenciu prevádzky mot. vozidla. Je nutné tam vypisovať aj stav tachometra?, alebo hodinu príchodu a odchodu? dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    Stav tachometra nie je treba, iba ubehnuté km a čas od - do a tiež miesto kde bola SC.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    7lienka Pozri príspevok
    Keď vypisujete knihu jázd tak uvádzate cenu PHM bez DPH alebo s DPH?
    Dík
    Ja robím síce v knihu jázd v účt.programe, tak to dávam s DPH, ale nikde mi to nejde, ani do účt. denníka ani do knihy DPH, neviem ako alebo kde to vypisuješ Ty, lebo ak si platcom DPH a berie Ti to aj do denníka tak musíš uviesť cenu bez DPH.

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    Bude to doklad ku spotrebe PHM.
    Vlastne spotreba je 100% služobná. Tak by stačilo odpočítať DPH na konci roka pri zostatku v nádrži.
    Ide o to, že keď odpočítam DPH z ceny za liter, tak mi to halierovo nesedí.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    7lienka Pozri príspevok
    Keď vypisujete knihu jázd tak uvádzate cenu PHM bez DPH alebo s DPH?
    Dík
    Si platitelom DPH ? Auto máš v majetku alebo si uplatňuješ základnú sadzbu náhrady+spotrebu PHM ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    7lienka Pozri príspevok
    Bude to doklad ku spotrebe PHM.
    Vlastne spotreba je 100% služobná. Tak by stačilo odpočítať DPH na konci roka pri zostatku v nádrži.
    Ide o to, že keď odpočítam DPH z ceny za liter, tak mi to halierovo nesedí.
    MV je v obchodnom majetku ?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    7lienka Pozri príspevok
    Keď vypisujete knihu jázd tak uvádzate cenu PHM bez DPH alebo s DPH?
    Dík
    Keď používa súkromné vozidlo na podnikanie a uplatňuje si náhradu + spotrebované PHM, nemôže odpočítavať a uplatňovať DPH. To môže len v prípade, že vozidlo je v majetku firmy.

    KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

    KIKA16
    7lienka, ak MV je v majetku a ste platca DPH, v knihe jázd evidujte PHL bez DPH. Lebo na 335 Vám ide nákup PHL bez DPH a z knihy jázd účtujete spotrebu do nákladov (bez DPH).

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Čítajúc články ma napadlo - ak ide o prepravu osôb (nie taxi), auto nie je zaradené v majetku firmy, uplatňuje sa spotreba PHL na ubehnuté km (náhrada nie), avšak nárok na DPH vzniká, nie?

    SzabM je offline (nepripojený) SzabM

    SzabM
    Dobre, aj keď nikto nechce odpovedať, po štúdiu na rôznych stránkach Porady som sa dozvedela, že nárok na odpočet DPH vzniká aj pri majetku, ktorý nie je zaradený v obchodnom majetku, ale je využívaný na podnikanie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    SzabM Pozri príspevok
    Dobre, aj keď nikto nechce odpovedať, po štúdiu na rôznych stránkach Porady som sa dozvedela, že nárok na odpočet DPH vzniká aj pri majetku, ktorý nie je zaradený v obchodnom majetku, ale je využívaný na podnikanie.
    Hľadanie je niekedy lepšie, ako jedna odpoveď, nájdeš množstvo ďalších užitočných informácii A nemyslím to vôbec ironicky. Hovorí moja vlastná skúsenosť a nezanedbateľná je aj bežne pretraktovaná rada, najprv hľadaj a ak nenájdeš, tak sa pýtaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.