Zavrieť

Porady

Vyradenie neodpísanej budovy z majetku firmy

Ahojte, potrebovala by som súrne pomoc ako mám postupovať v nasledovnom prípade.
Firma chcela vyradiť budovu z podnikania, ktorá ešte nie je odpísaná do osobného užívania. V roku 1996 bolo na tejto budove urobené technické zhodnotenie vo výške cca 700.000,-Sk. Podnikateľ sa stal platcom DPH v roku 2005, kedy si uplatnil alikvotnú časť DPH z technického zhodnotenia vo výške cca 67.000,-Sk. V roku 2008 chce túto budovy vyradiť z podnikania. Ako postupovať v súvislosti s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Odviesť DPH zo zostatkovej ceny budovy. Prečo ju chce vybrať? Nebude si môcť uplatňovať náklady. Odporúčam vyradiť budovu až v januári, aby si mohol za tento rok uplatniť odpisy. Zostatková cena bude o niečo nižšia.

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    Budovu chce vyradiť z dôvodu, že chce prerušiť podnikanie a potom ju dávať do prenájmu ako občan. Ešte by som sa chcela vrátiť k tomu DPH , na daňovom úrade mi spomínali, že by som mala postupovať podľa § 54 - dodatočná úprava odpočítanej dane. Neviem ako to mám spraviť. Potrebovala by som to vysvetliť nejako po lopate.

    Vyradenie neodpísanej budovy z majetku firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.