Zavrieť

Porady

Výpočet cestovného

Mam otázočku. Môžte mi prosím Vás pozrieť či počítam správne cestovné náhrady pri používaní súkr.mot.vozidla.
Výpočet:priemerná spotreba * cena PHM/100+ sadzba za km /vypočítana sadzba za 1km.
Potom vzdialenosť * vypočítaná sadzba za 1km = cestovné a prepravné spolu.
Je to tak správne?
Ďakujem Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    - počet km/100*priemerná spotreba*cena PHM = x
    -počet km*náhrada za km (5.50Sk) = y

    Spolu: x+y= cestovná náhrada

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Áno výsledok je správne. Musela som si to prepočítať, lebo ja používam (priem. spotreba*cena PHM)/100 = x
    y=5,50 - paušálna náhrada
    (x+y)*km=cestovná náhrada
    Výsledok je ten istý, ale mám to takto zavzorcované aj v Excelovom cesťáku, aby sa mi nakoniec vynásobili km

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    Krtko Pozri príspevok
    Áno výsledok je správne. Musela som si to prepočítať, lebo ja používam (priem. spotreba*cena PHM)/100 = x
    y=5,50 - paušálna náhrada
    (x+y)*km=cestovná náhrada
    Výsledok je ten istý, ale mám to takto zavzorcované aj v Excelovom cesťáku, aby sa mi nakoniec vynásobili km
    Ďakujem pekne a nevite mi prosím vas poslať takú excelovsku tabulku aby sa mi to rátalo lepšie? Lucia

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Damián Pozri príspevok
    Ďakujem pekne a nevite mi prosím vas poslať takú excelovsku tabulku aby sa mi to rátalo lepšie? Lucia
    No pokúsim sa to sem prilepiť:
    Cestovný príkaz
    - treba vypísať podľa pretlače, nepíš do buniek, ale do stavového riadka, aby
    si si nevymazala pretlač
    - modré podfarbené polia neprepisuj, sú zavzorcované
    - ružové písmo prepíš - zadaj si tam svoje hodnoty apred tlačou zmeň farbu
    na čiernu
    - tlač je nastavená na spodnú polovicu A4, aby si na vrchnú mohla vytlačiť zo
    softvéru výdavk.doklad(viem, že je súčasťou cesťáku, ale pri vyúčtovaniach
    na ESF sme ich museli duplicitne tlačiť a podpisovať)
    Mám spravený aj na zahraničie, ale ten je zložitejší a nemám ho odskúšaný, ak bude čas, prilepím aj ten (ak sa mi to podarí)
    Tuším to tam bude - urrrááá

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    No tak je tu už cestovný príkaz aj s duálnym zobrazovaním do 31.12.2008 a aj po 1.1.2009
    Zaokrúhľovanie eura som dala zatiaľ na tri desatinné miesta, lebo si ešte nie som istá vo všetkých prípadoch ako sa zaokrúhľuje. Mám v tom chaos, niekto by mohol urobiť nejakú tabuľku alebo pomôcku na zaokrúhľovanie.
    Ak niekto nájdete nejaký nedostatok, prosím napíšte. Ten so slovenskou menou by mal byť v poriadku, lebo ten som používala, ale myslím hlavne na ten po 1.1.2009. Ďakujem

    Výpočet cestovného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.