Zavrieť

Porady

čiastočný invalid

Dobrý deň,
chcela by som si overiť môj postup vypočítania mzdy jednej našej zamestnankyne. Uznali je čiastočne inv. na 45%. Ešte nemá rozhodnutie zo SP ale po dnešnom telefonáte s prac.SP mi bolo povedané že na jej žiadosť jej potvrdenie vydajú o tom že má zníženú prac.schopnosť kvôli nižším odvodom. Na základe posudku od pos. lekára ju chceme preradiť a skrátiť prac.čas na 4 hod.čiže na polovicu.
Tu na porade som sa dočítala že má znížené odvody do Zdrav.poisťovne aj do SP. Ale ja mám v tabuľke zo zákona znížené len zdravotné poistenie, čiže vychádza jej odvodové zaťaženie na 11,4%. Neplatí aj IP alebo ako to je.
A ešte jeden dotaz ohľadom dane. Hrubá mzda jej vychádza na základe 1/2 úväzku na 5812 Sk. Bude platiť daň? myslím si že nie lebo nedosiahla ni sumu nezd.minima. Prosím poraďte mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Zamestnancovi, ktorý má priznaný invalidný dôchodok s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70 % zamestnávateľ odvádza :
    ZP znížené t.j. 2 %
    SP : NP 1,4 %
    DP 4 %
    IP 3 %
    PvN 1 %

    Ohľadom dane, ak si uplatní nezdaniteľnú čiastku - daň platiť nebude.

    Monika78 je offline (nepripojený) Monika78

    Monika78
    ďakujem pekne. aj som to takto vypočítala, len ma pomýlila diskusia iných poraďákov a tam sa spomínilo IP že sa neplatí. Nezdaniteľnú čiastku si uplatňuje čiže aj to som vypočítala dobre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.