Zavrieť

Porady

predavam byt cez hypoteku ake su rizika ze nedostanem peniaze?ako sa postupuje?

Ako sa prosim vas postupuje ked predavam byt kupcovy co ma vraj 100percentnu hypoteku.O 48 hod mame s kupcom podpisovat kupno predajnu zmluvu.Je nam to nejak divne.Ide o to ze kupec ktory ma uver vraj uz schaleny chce od nas podpis kupno predajnej zmluvy, preco to neche od nas banka?Ved banka bude mat nas byt a na nom bude ta plomba. Kedy uvidime vlastne peniaze z banky ,az ked to cele prejde cez kataster? a hlavne AKE SU RIZIKA ZE NEUVIDIME PENIAZE ? NA CO SI DAT POZOR v zmluve?Co sa po podpise bude diat? Budeme nieco musiet my ako predavajuci vybavovat?
eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    eva.dd Pozri príspevok
    Ako sa prosim vas postupuje ked predavam byt kupcovy co ma vraj 100percentnu hypoteku.O 48 hod mame s kupcom podpisovat kupno predajnu zmluvu.Je nam to nejak divne.Ide o to ze kupec ktory ma uver vraj uz schaleny chce od nas podpis kupno predajnej zmluvy, preco to neche od nas banka?Ved banka bude mat nas byt a na nom bude ta plomba. Kedy uvidime vlastne peniaze z banky ,az ked to cele prejde cez kataster? a hlavne AKE SU RIZIKA ZE NEUVIDIME PENIAZE ? NA CO SI DAT POZOR v zmluve?Co sa po podpise bude diat? Budeme nieco musiet my ako predavajuci vybavovat?
    eva
    Ja som síce byt kupoval cez realitku, ale tých kúpnopredajných zmlúv sa podpisovalo až 5ks. Jedna išla mne, druhá predávajúcemu, tretia banke a ostatné na kataster.

    Pár linkov ohľadom predaja nehnuteľnosti:
    http://tvojepeniaze.pravda.sk/sk_phy...4_sk_phypo_p17
    http://www.reality-dom.sk/financie-p...otekarny-uver/

    mona091 je offline (nepripojený) mona091

    mona091
    ahoj,
    myslim si, ze najprv by sa mali podpisat zalozne zmluvy v prospech banky, to znamena, ze zmluvnou stranou si Ty a banka, tato zmluva by sa mala odvolavat na presnu uverovu zmluvu, na zaklade ktorej kupujuci prevedie na seba predmetny byt, hned po zavkladovani zaloznej zmluvy by sa mohla zavkladovat aj kupna zmluva, pretoze uz je tam plomba v prospech banky, predpokladam, ze vsetky navaznosti zaloznej a uverovej zmluvy mas odkontrolovanem mona

    predavam byt cez hypoteku ake su rizika ze nedostanem peniaze?ako sa postupuje?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.