Zavrieť

Porady

platca dph

som zivnostnik neplatca dph. dostal som zakazku na stavebne prace. firma ktora zakazku zadala je platca dph. aj cenovu ponuku som dal bez dph. pracu dam vyhotovit dalsim zivnostnikom. 1) oplati sa mi stat sa dobrovolnym platcom dph?? ake to ma vyhody a nevyhody???
2) je lepsie viest uctovnictvo pre platcu dph jednoduche alebo podvojne???

vdaka za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    či sa stať alebo nestať platiteľom DPH závisí hlavne od toho, akých máte odberateľov, ak je väčšina odberateľov platiteľom DPH, tak sa vám oplatí stať sa platiteľom DPH

    ad 2) podľa môjho názoru je podvojné účtovníctvo prehľadnejšie ako jednoduché, ale jeho vedenie je aj drahšie, keďže ste živnostník, tak nemáte povinnosť viesť podvojné účto, ale samozrejme sa môžete dobrovoľne rozhodnúť, a viesť podvojné, nie jednoduché účto

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    ja pracujem pre stavebnu firmu a nerozumiem preco sa chcete stat platcom. mame vela zivnostnikov a nie su platci a nie je to problem. ved firme je jedno ci zaplati DPH Vam alebo Danovemu uradu pokial nemusite nerobte si zbytocne papierovacky. teda ak sa nemylim.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    juro
    som zivnostnik neplatca dph. dostal som zakazku na stavebne prace. firma ktora zakazku zadala je platca dph. aj cenovu ponuku som dal bez dph. pracu dam vyhotovit dalsim zivnostnikom. 1) oplati sa mi stat sa dobrovolnym platcom dph?? ake to ma vyhody a nevyhody???
    2) je lepsie viest uctovnictvo pre platcu dph jednoduche alebo podvojne???

    vdaka za pomoc
    Ak nie si plátca DPH, tak si konkurenceschopnejší pri tvorbe ponukových cien ako ten čo je platca DPH
    Napr.
    Ty spravíš ponuku ako neplátca DPH na murárske práce radovému občanovi za 100,- Sk
    Plátca DPH pri dodržaní toho istého zisku musí dať 100+19=119,-
    To tnamená že radový občan si vybere skôr Teba ako neplátcu DPH.
    Ale sú prípady, keď robíš pre nejakú firmu, čo je plaátca DPH a tá si hladá dodavatelov, ktorí sú tiež plátcami DPH. Je to na zváženie, v akej oblasti sa chceš pohybovať a podla toho si vybrať.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Okienko slovenčiny:
    "PLATITEĽ DPH" - správne
    "PLATCA DPH" - nesprávne
    Naposledy upravil Muška : 25.05.05 at 16:19

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    [QUOTE=Muška]Okienko slovenčiny:
    "PLATITEĽ DPH"[/QUOTE
    Áno Muška, veď hej, polepšíme sa, ale v Trnave je tvrdý platitel
    Pekný večer Ti želám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.