Zavrieť

Porady

sadzba 6,20 Sk?

Ak SZČO ma dve auta, za obe zaplatil dan z motorových vozidiel a nemá ich zahrnuté v majetku firmy, pričom na jednom jazdí sám a na druhé ma chlapa na zmluvu o preprave, ktorý ma vlastný ŽL, môže si na obe uplatňovať sadzbu 6,20 Sk? Kto vie, odpovie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Daskale
    Ak SZČO ma dve auta, za obe zaplatil dan z motorových vozidiel a nemá ich zahrnuté v majetku firmy, pričom na jednom jazdí sám a na druhé ma chlapa na zmluvu o preprave, ktorý ma vlastný ŽL, môže si na obe uplatňovať sadzbu 6,20 Sk? Kto vie, odpovie?
    V zákone nie je nikde napísané, že SZČO môže využívať len jedno súkromné auto pre potreby firmy. Podstatné je, aby to bolo preukázatelné, že obe autá sa pre potreby firmy využívali. Z toho je zrejmé že ano.
    Pekný deň želám...

    Daskale je offline (nepripojený) Daskale

    Daskale
    Dakujem, len ma napadlo, že tým, že auto používa iná osoba ako SZČO by sa to mohlo skomplikovať. Skúsim a uvidim

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    citujem: "na jednom jazdí sám a na druhé ma chlapa na zmluvu o preprave" čiže obe používa na podnikanie, nevidím v tom problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.