Zavrieť

Porady

Príspevok na podporu udržania v zamestnani a jeho zdaňovanie

Zamestnávateľovi bol poskytnutý z ÚPSVaR príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami podľa § 50a Zákona č. 139/08, ktorý slúži na úhradu preddavku na poistné platené zamestnávateľom a tiež na úhradu preddavku plateného zamestnancom.
Potrebujem vedieť, ako je to zo zdanením tohoto príspevku u zamestnanca.
Podľa zákona je príspevok pripočitateľnou položkou ku mzde zamestnca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Doplním ešte, že príspevok je pripísaný na účet podnikateľa a ten ho potom až nasledujúci mesiac má uhradiť zamestnancovi.
Pre mňa dosť nezrozumiteľná formulácia.
Je to predmetom dane, je to oslobodené a odvádzajú sa z toho nejaké poistné?
Kto mi vie na to odpovedať?
Naposledy upravil Jozefko : 30.11.08 at 16:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozefko je offline (nepripojený) Jozefko

    Jozefko
    Nikto sa nemá k odpovedi ..........

    Možno som to mal prilepiť ku mzdovému účtovníctvu?!

    Jozefko je offline (nepripojený) Jozefko

    Jozefko
    Prešli už dva týždne a nikto mi nevie odpovedať!? Smola.......
    Opäť budem mať obrovský problém na ÚPSVaR a nebudú mi chcieť tento príspevok uhradiť.
    Možno sa ešte nejaká dobrá duša nájde ........

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Jozefko Pozri príspevok
    Zamestnávateľovi bol poskytnutý z ÚPSVaR príspevok na podporu udržania v zamestnaní zamestnancov s nízkymi mzdami podľa § 50a Zákona č. 139/08, ktorý slúži na úhradu preddavku na poistné platené zamestnávateľom a tiež na úhradu preddavku plateného zamestnancom.
    Potrebujem vedieť, ako je to zo zdanením tohoto príspevku u zamestnanca.
    Podľa zákona je príspevok pripočitateľnou položkou ku mzde zamestnca, po odpočítaní povinných odvodov do poistných fondov platených zamestnancom z tejto mzdy. Doplním ešte, že príspevok je pripísaný na účet podnikateľa a ten ho potom až nasledujúci mesiac má uhradiť zamestnancovi.
    Pre mňa dosť nezrozumiteľná formulácia.
    Je to predmetom dane, je to oslobodené a odvádzajú sa z toho nejaké poistné?
    Kto mi vie na to odpovedať?
    Z uvedeného príspevku sa nepočítajú odvody ani daň, je to čistý príjem zamestnanca...

    devetak je offline (nepripojený) devetak

    devetak
    Ja som toto tiež riešil a málokto mi vedel k tomuto poradiť. Ale malo by to byť pripísané ku mzde zamestnanca, po odpočítaní všetkých odvodov, nezdaniteľný príjem. A len suma, ktorú si poisťovni odviedol za zamestnanca. Tento príspevok si dostal na podporu zamestnania pre pracovníkov z nízkymi mzdami, cca 9900.- Sk?

    Príspevok na podporu udržania v zamestnani a jeho zdaňovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.