Zavrieť

Porady

mzdy za 12 mesiac,účtovanie a tiež zdroj v ŠP

Ahojte,

Od 15.11. som nastúpila ako účtovník a aj pracovník s ŠP do príspevkovej organizácie.
Bohužiaľ šéfka vážne ochorela a teraz je všetko na mne, hoci ja nemám skúsenosti s príspevkovými a rozpočtovými organizáciami a preto vás prosím o zhovievavosť a pomoc pri mojich problémoch, možno pre Vás ktoré roky v tejto sfére pracujete triviálnych. Dopredu veľmi pekne ďakujem.

Takže mzdy za 12m?
Predpis na základe mzdovej rekapitulácie účtujem ako 5xx/331,336,... to nie je problém ale,
úhrada bude uskutočnená až v mesiaci január z bežného účtu organizácie.
Za normálnych okolností -teda v priebehu roka by som účtovala 331,336.../221 a tiež na základe zdrojov by som pri banke na základe úhrady urobila zúčtovanie zdrojov podľa poskytovateľov transferu 35x/68X.
Ale ako je to za 12m?
keďže v postupoch účtovania sa hovorí , že na účte napríklad 352 (T od zria´dovateľa sa účtuje až na základe výdavku? Ale ten bude v januári?
A kedy teda vyrovnám oproti nákladom triedu 6xx?
Ako to prosím Vás funguje?
A ešte by som prosila tiež o radu z pohľadu štátnej pokladnice, ako sa to vzhľadom na prelom roku realizuje v ŠP? Netreba robiť niečo so zdrojmi?

Ešte raz dopredu ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mzdy a odvody za 12. mesiac - zdroj zo ŠR účt.357/693 a
    zdroj z originálnych kompetencií neide do výnosov /účt. o ňom až v januári 2009/, keď budeme hradiť.
    Výsledok hospodárenia v PO vzniká :
    1. z vlastnej činnosti PO
    2. z bežných transferov od zriaďovateľa.

    mzdy za 12 mesiac,účtovanie a tiež zdroj v ŠP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.