Zavrieť

Porady

Daň z MV-preddavky na rok 2009

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, ako to bude s prepočtom na euro pri preddavkoch k DzMV na rok 2009?
Stačí ak mám : Všeobecné záväzné nariadenie Brat.samospr.kraja- a tam je už aj prepočet jednotlivých sadzieb na euro.
Všetko si to zrátam vydelím štyrmi a potom to zaokrúhlim ako?- na dve desatinné miesta na njbližší eurocent nadol?
Chcem si to pripraviť už teraz, lebo budem celú uzávierku roka a všetky DP robiť prvý krát, tak aby som toho nemala až tak straaaašne veľa.
Ďakujem pekne všetkým za ochotou
Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    L-M Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, ako to bude s prepočtom na euro pri preddavkoch k DzMV na rok 2009?
    Stačí ak mám : Všeobecné záväzné nariadenie Brat.samospr.kraja- a tam je už aj prepočet jednotlivých sadzieb na euro.
    Všetko si to zrátam vydelím štyrmi a potom to zaokrúhlim ako?- na dve desatinné miesta na njbližší eurocent nadol?
    Chcem si to pripraviť už teraz, lebo budem celú uzávierku roka a všetky DP robiť prvý krát, tak aby som toho nemala až tak straaaašne veľa.
    Ďakujem pekne všetkým za ochotou
    Lucia
    Berie sa to ako pri dani z príjmov? Lebo o prepočte dani z MV som nikde nič nenašla.

    Lucia

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    mandula Pozri príspevok
    Lucia, na úvodnej stránke daňového riaditeľstva http://www.drsr.sk/wps/portal nájdeš usmernenie - nielen o DzMV
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita.../euro_dzmv.pdf
    Ďakujem veľmi pekne, určite sa mi to zíde.
    Ale aj tak som tam nenašla ako je to s tým zaokrúhlením.
    Mám vyrátanú daň na 872,67€ - štvrťročne - 218,1675€ ako to zaokrúhliť ?? nadol, nahor, matematicky?
    Ďakujem pekne za Váš čas a rady.
    Lucia

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    L-M Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne, určite sa mi to zíde.
    Ale aj tak som tam nenašla ako je to s tým zaokrúhlením.
    Mám vyrátanú daň na 872,67€ - štvrťročne - 218,1675€ ako to zaokrúhliť ?? nadol, nahor, matematicky?
    Ďakujem pekne za Váš čas a rady.
    Lucia
    Poradíte prosím niekto? - k zaokrúhľovaniu preddavkov na daň z MV som nič nenašla- ibaže by to bolo ako iné preddavky a zaokrúhľovalo by sa to na eurocent nadol- a potom sa to dorovná zase v DP k DzMV?
    Lucia

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    L-M Pozri príspevok
    Poradíte prosím niekto? - k zaokrúhľovaniu preddavkov na daň z MV som nič nenašla- ibaže by to bolo ako iné preddavky a zaokrúhľovalo by sa to na eurocent nadol- a potom sa to dorovná zase v DP k DzMV?
    Lucia
    Preddavky na DzMV sa zaokrúhľujú na erocent nadol. Je to uvedené v tomto zaujímavom dokumente, celkom na konci.
    http://www.porada.sk/t98425-vybrane-...-zakonoch.html
    __________________
    Katija

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    ahoj
    som sa dočitala v DÚPP 2-3/2009 že výsledná suma sa zaokruhli na eurocenty nadol

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Podľa zákona č. 465/2008 Z. z. (čl.10, bod 10) základ dane, daň z motorových vozidiel, preddavky na daň z motorových vozidiel sa od 1. 1. 2009 zaokrúhlujú na eurocenty nadol.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Prosím Vás, keď podávam DP k dani z MV za r.2008 celkovo za 5 firemných áut a 5 súkromných áut zamestnancov (využívajú ich celý rok na služobné cesty), pri platení preddavkov na daň z MV v roku 2009 počítam len s firemnými autami alebo aj so spomínanými súkromnými autami zamestnancov?
    Myslím, že len s firemnými, ale nie som si celkom istá.

    Vďaka za radu!

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    silvia Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď podávam DP k dani z MV za r.2008 celkovo za 5 firemných áut a 5 súkromných áut zamestnancov (využívajú ich celý rok na služobné cesty), pri platení preddavkov na daň z MV v roku 2009 počítam len s firemnými autami alebo aj so spomínanými súkromnými autami zamestnancov?
    Myslím, že len s firemnými, ale nie som si celkom istá.

    Vďaka za radu!
    ... zo zákona
    § 91 Preddavky na daň a platenie dane
    (4) Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane.

    Predpokladám, že súkromné vozidla nie sú predmetom dane k 1.1.2009, tak by som ich nebrala do výpočtu predpokladanej dane.


    Súhlasím s Tvojim názorom.

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    silvia Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď podávam DP k dani z MV za r.2008 celkovo za 5 firemných áut a 5 súkromných áut zamestnancov (využívajú ich celý rok na služobné cesty), pri platení preddavkov na daň z MV v roku 2009 počítam len s firemnými autami alebo aj so spomínanými súkromnými autami zamestnancov?
    Myslím, že len s firemnými, ale nie som si celkom istá.

    Vďaka za radu!
    Nikde to nie je jasne napísané. Všade s píše len že predavky sa platia za vozidlá ktoré sú predmetom dane k 1.1.
    Neviem či uvažujem správne: ak som zamestnancovi dala príkaz na vykonanie služobnej cesty , ktorú má vykonať 1.1.2009 ( t.j. cestovný príkaz je vystavený 1.1.2009 alebo skôr s tým, ža na cestu nastúpi dňa 1.1.2009, tak vozidlo je predmetom dane a podlieha preddavkom.
    Ale toto je taká netypická situácia, málo kto nastúpil na SC dňa 1.1.2009.
    Tak z toho mi vyplýva, že takéto autá nebudú podliehať preddavkom.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    ďakujem vám obom za rady, zdieľam rovnaký názor, no keďže nikde som zatiaľ nenašla jasnú odpoveď (všade je len odvolávka na par.91 ods.4), preto som sa radšej spýtala...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.