Zavrieť

Porady

uhradene naviac

Ahojte,

uhradili sme DF, no o 2 000 SK naviac. Ine fa u tohto dodavatela nemame. Ako zauctovat tu uhradu naviac?
Takze by ma zaujimalo ako zauctovat tuto sumu 2000 sk:
1. ak nam to nevratia
2. co, ak nam vratia tuto sumu spat?

Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lucika1 Pozri príspevok
Ahojte,

uhradili sme DF, no o 2 000 SK naviac. Ine fa u tohto dodavatela nemame. Ako zauctovat tu uhradu naviac?
Takze by ma zaujimalo ako zauctovat tuto sumu 2000 sk:
1. ak nam to nevratia
2. co, ak nam vratia tuto sumu spat?

Dakujem
Môžeš aj takto: úhrada naviac 378/221, ak pohľ. vrátia 221/378. Nevidím dôvod , prečo by nemali vrátiť.
0 0
lucika1 lucika1

lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

A co ak mi to vratia az v novom roku. Mozem to nechat stale na ucte 378?


Myslela som, ze ak uhradime napr. o 20 Sk naviac, to mi nikto nevrati. Takze este toto neviem zauctovat.

A ako zauctujem uhradu naviac VF?

Ospravedlnujem sa, ale som zaciatocnik
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

lucika1 Pozri príspevok
A co ak mi to vratia az v novom roku. Mozem to nechat stale na ucte 378?


Myslela som, ze ak uhradime napr. o 20 Sk naviac, to mi nikto nevrati. Takze este toto neviem zauctovat.

A ako zauctujem uhradu naviac VF?

Ospravedlnujem sa, ale som zaciatocnik
Ak to nevrátia do konca roka, tak to zostane na účte 378.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Ahojte, my sme uhradili, teda pravidelne sef uhradza leasingovke o 0,01 Eur viac. Uz som ho na to upozornila, no marne. Ako zauctujem tuto uhradu naviac?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

aliiica Pozri príspevok
Ahojte, my sme uhradili, teda pravidelne sef uhradza leasingovke o 0,01 Eur viac. Uz som ho na to upozornila, no marne. Ako zauctujem tuto uhradu naviac?
548AE.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

A ked sme zase na inej fa uhradili o 2 EUR menej? V tej firme mi povedali, ze si to dali do cent. rozdielov. A ja to dam tiez na 548?
Naposledy upravil aliiica : 01.10.09 at 06:32
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

aliiica Pozri príspevok
A potom to mam dat ako NZD? Ponizim si tym HV? Alebo to nepojde do HV?
V PÚ? Je to daňový výdavok.
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

Ano v PU. Ja uz som svoj prispevok vymazala
0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

aliiica Pozri príspevok
A ked sme zase na inej fa uhradili o 2 EUR menej? V tej firme mi povedali, ze si to dali do cent. rozdielov. A ja to dam tiez na 548?
Alebo ako vyparujem fa, ktoru sme uhradili menej a nebudeme uz viac uhradzat?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ak je to len nevýznamná malá suma, tak 321/648 cez interný doklad. Samozrejme treba to spárovať, aby faktúra nevyskakovala v záväzkoch.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Uhradili sme naviac jednej firme 2 faktury. Stalo sa to nedopatrenim, pretoze maju dost neprehladnu fakturu a konatel namiesto sumy v EUR (bola dost nizka) uhradil sumu v SKK, ale samozrejme sa domnieval, ze to je v EUR. Takze mame naviac uhradene nieco cez 66 EUR, ale dodavatelska firma sa neozvala. Nemam problem ako to zauctovat, ale chcem sa spytat, ci treba firmu pisomne informovat alebo iba dalsiu uhradu faktury ponizit o tuto sumu?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dohodni sa s firmou, upozorni ich prip. na ten preplatok, pokial na to sami neprisli.

Ja osobne som zastanca cistych platieb, t. j. mozes uhradit najblizsie o to menej, ale ak sa ma ten preplatok z 1. faktury zapocitat, nech sa tak urobi na zaklade Zapoctu pohladavok a zavazkov. Zapocet je mozne urobit aj jednostranne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nika.sum Pozri príspevok
Uhradili sme naviac jednej firme 2 faktury. Stalo sa to nedopatrenim, pretoze maju dost neprehladnu fakturu a konatel namiesto sumy v EUR (bola dost nizka) uhradil sumu v SKK, ale samozrejme sa domnieval, ze to je v EUR. Takze mame naviac uhradene nieco cez 66 EUR, ale dodavatelska firma sa neozvala. Nemam problem ako to zauctovat, ale chcem sa spytat, ci treba firmu pisomne informovat alebo iba dalsiu uhradu faktury ponizit o tuto sumu?
Áno, je potrebné o tom informovať druhú stranu, tak aby následný postup jej riešenia bol jednotný.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem. Len staci napísat list, v ktorom im oznámim, ze prislo k omylu pri uhrade a ze preplatok, ktorý nam vznikol, pouzijeme na uhradu najblizsiej faktury? Alebo treba pockat na fakturu a vypisat konkretne cislo faktury, ktorej uhradu chceme znizit o preplatok?
Naposledy upravil nika.sum : 15.10.09 at 16:28
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

nika.sum Pozri príspevok
Dakujem. Len staci napísat list, v ktorom im omoznámim, ze prislo k omylu pri uhrade a ze preplatok, ktorý nam vznikol, pouzijeme na uhradu najblizsiej faktury? Alebo treba pockat na fakturu a vypisat konkretne cislo faktury, ktorej uhradu chceme znizit o preplatok?
Oba, tebou navrhnuté spôsoby, budú správne, t.j. je na tebe, ako sa rozhodneš.
prípadne
1. urob 1. verziu (ak ešte nemáš druhú faktúru) cit.:"preplatok, ktorý nam vznikol, pouzijeme na uhradu najblizsiej faktury"
(to aby aj oni zaregistrovali, že majú preplatok-v účtovníctve to síce musia zachytiť, ale sú aj takí, ktorí sa tvária, že o ničom nevedia, preveria....)
2. keď ti príde druhá faktúra, znížite úhradu a oznámite im, že ste preplatok zo dňa........priradili k tejto faktúre a doplatili ste rozdiel.

Ale postačí ak urobíš len 2. krok, menej korešpondencie, ale záleží aj na vzťahoch s dodávateľom.

0 0
aliiica aliiica

aliiica je offline (nepripojený) aliiica

aliiica Pozri príspevok
Ahojte, my sme uhradili, teda pravidelne sef uhradza leasingovke o 0,01 Eur viac. Uz som ho na to upozornila, no marne. Ako zauctujem tuto uhradu naviac?
je to 548AE pripocitatelna polozka v DP?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nám sa tiež podarilo nedopatrením uhradiť 2x fa z orangu. ako zaúčtovať preplatok, nesedí mi o to saldo.
vychádza mi to asi takto: 88,97 eur 321/221 úhrada, 103,98 eur dala by som 378/221 - úhrada navyše.
Lenže v januári si túto úhradu započítali za nové faktúry, ale ako uhradím januárové fa, ktoré boli zaplatené navyše v decembri?
Naposledy upravil sybila3 : 27.02.10 at 21:17
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sybila3 Pozri príspevok
nám sa tiež podarilo nedopatrením uhradiť 2x fa z orangu. ako zaúčtovať preplatok, nesedí mi o to saldo.
vychádza mi to asi takto: 88,97 eur 321/221 úhrada, 103,98 eur dala by som 378/221 - úhrada navyše.
Lenže v januári si túto úhradu započítali za nové faktúry, ale ako uhradím januárové fa, ktoré boli zaplatené navyše v decembri?
Zeby 321/378 a ID?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

nika.sum Pozri príspevok
Zeby 321/378 a ID?
to je preúčtovanie v januári? lenže aj tak neviem ako v programe uhradím tie faktúry januárové, ktoré boli uhradené v decembri, to som si zbytočne skomplikovala.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
A preco to nenechas na 321? My sme mali taky pripad s T-mobilom, zaplatilo sa o cosi viac, ako sa malo, vznikol preplatok. Co sa tyka evidencie zavazkov, bolo vidno pri jednej z faktur, ze je preplatena. Saldo teda sedelo. Poslali sme odsuhlasenie pohladavok a zavazkov T-mobilu, potvrdene nam ho vratili naspat. V januari sa uhradilo o to menej, tym sa 321 vyrovnalo a zavazky v evidencii tiez.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať