Zavrieť

Porady

Odvody a daň z odmeny 1 300 000 Sk

Poprosím múdrejších a skúsenejších odo mňa skontrolovať, či mám správny výpočet:
Konateľ bez pracovného pomeru dostane jednorázovú odmenu 1 300 000,-- Sk. Z tejto odmeny odvedie:
7 880,-- do ZP (z max. sumy 56 283,--)
245 503,-- daň z príjmu

1 300 000 odmena
-7 880 ZP
1 292 120 Základ pre daň

245 503 daň z príjmu

Odpočítateľná položka žiadna

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa správne, má ešte iné príjmy?
    UPRESNENIE správnosti - viď príspevok 5
    nezabudnúť na RZZP 2008, tiež sa bude hodiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň - to si možno spraví sám, ak má iné príjmy.
    Naposledy upravil KEJKA : 03.12.08 at 20:32

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Liptáčik Pozri príspevok
    Poprosím múdrejších a skúsenejších odo mňa skontrolovať, či mám správny výpočet:
    Konateľ bez pracovného pomeru dostane jednorázovú odmenu 1 300 000,-- Sk. Z tejto odmeny odvedie:
    7 880,-- do ZP (z max. sumy 56 283,--)
    245 503,-- daň z príjmu

    1 300 000 odmena
    -7 880 ZP
    1 292 120 Základ pre daň

    245 503 daň z príjmu

    Odpočítateľná položka žiadna

    Ďakujem
    Nie je to správne vypočítané. Aj konateľ bez pracovného pomeru platí z odmeny preddavky na ZP ako zamestnanec.
    Konateľovi zrazíš do ZP iba 4 % z maximálneho VZ, teda 2 252,- Sk.
    Zvyšok preddavku vo výške 10% z maximálneho VZ, čiže 5 629,- Sk zaplatí firma.
    Základ pre zdanenie potom bude 1 297 748,- a ak si neuplatňuje nezdaniteľnú časť dane, potom preddavok na daň bude 246 572,- Sk.
    __________________
    Katija

    Timea13 je offline (nepripojený) Timea13

    Timea13
    Mám nasledovný problém: konateľ spoločnosti / len sám je aj spoločníkom i konateľom/ pracuje v s.r.o. na základe pracovnej zmluvy, kde poberá mesačnú mzdu. Teraz si chce vyplatiť odmenu za výkon funkcie dva milióny. Môže byť súbeh pracovnej zmluvy a výkonu funkcie na základe mandátnej zmluvy? Ďalej podniká i ako fyzická osoba, takže v daňovom priznaní FO príjem za výkon funkcie konateľa ide do ktorého paragrafu?

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    príjem za výkon funkcie konateľa je príjem podľa § 5 - teda príjem zo závislej činnosti, podlieha však len odvodom do zdravotnej poisťovne 10 % ZL a 4 % ZC

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Prosím Vás, ak je konateľ občan MR (teda ZP si bude odvádzať tam) a u nás si zoberie jednorazovú odmenu, odrátam mu z toho 19% daň a mám mu uplatniť aj odpočítateľnú položku 8208,-Sk alebo nie?

    Odvody a daň z odmeny 1 300 000 Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.