Zavrieť

Porady

Moje bonsaje

2008_11222008_10_220059.jpg  
2008_11222008_10_220060.jpg  
2008_11222008_10_220061.jpg  
2008_11222008_10_220062.jpg  
1/1
Takto sa mi odmenil jeden z mojich bonsajov za dlhoročnú starostlivosť.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
napíš niečo o pestovaní
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stina Stina

Stina je teraz online Stina

Skúsila som pestovať jeden, ale niekde som spravila chybu. Chudáčik nevydržal.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Stina Pozri príspevok
Skúsila som pestovať jeden, ale niekde som spravila chybu. Chudáčik nevydržal.
Co konkretne sa mu stalo,ako dlho si ho mala ,ako si sa on starala,co to bol za bonsaj?
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

hanelie Pozri príspevok
napíš niečo o pestovaní
Co konkretne chces vediet,nieco o pestovani granatoveho jablka alebo vseobecne o bonsajoch ako takych?
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Prikladam este zopar fotiek granatoveho jablka z mojej zbierky.
gj1.jpg  
gj2.JPG  
gj3.jpg  
gj4.jpg  
gj5.JPG  

gj6.JPG  
gj7.JPG  
1/1
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

A takto mi kvitne bonsaj z cinskej ruze.
cr1.jpg  
cr2.jpg  
cr3.JPG  
cr4.JPG  
cr5.JPG  

cr6.jpg  
cr7.jpg  
1/1
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
všetko ma zaujíma o pestovaní, pretože obdivujem najmä tú trpezlivosť - potrebnú pri pestovaní bonsajov -
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Trpezlivost je samozrejme tiez potrebna ale hlavna je chut a odhodlanie a tiez vztah k rastlinam ako takym.Uz mas nejake skusenosti s pestovanim alebo sa Ti to iba paci a obdivujes to co vypestovali iny?Ja sa venujem tomuto konicku cca 15 rokov. Momentalne vsak nemam moc volneho casu lebo mam malu dcerku a je pravda ze niekolko kuskov mi aj zahynulo.Kazdopadne ak sa mu chces venovat je dobre si zohnat nejaku literaturu ale v podstate starostlivost je obdobna ako pri pestovani ci uz izbovych rastlin alebo rastlin v zahrade.Polievanie je trocha narocnejsie ale nie je to nic nezvladnutelne.A strihanie a tvarovanie sa tiez da lahko naucit.Su urcite pravidla ktore ked si zapametas tak potom ich pouzivas a ani ti neprijdu zvlastne.A bonsaje ...pozri na tie moje ani sa im moc teraz nevenujem a oni mi kvitnu a nahadzuju plody.Proste len nesmies zanedbat to co je pre ne nevyhnutne potrebne na prezitie.Fuch ale som sa rozpisal...
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

je to prekrasne, moje pokusy vzdy skoncili neuspesne, ale je fakt, ze to robim pokus-omyl, bez dodrziavania pravidiel... iba ked mam cas a to nestaci
takze zostavam pri muskatoch a pod.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Bonsaj sa da vypestovat takmer z kazdej rastliny {mozno aj z muskatu by to islo,treba len skusit}
0 0
bbarborka bbarborka

bbarborka je offline (nepripojený) bbarborka

Ahojte, ja som si kupila asi tak pred mesiacom bonsaj. Na etikete bolo napisane JILM. Neviem ci je to spravny vyraz v slovencine. Myslim, ze je to po cesky.
Stale mu zltnu listy a potom opadnu. Kazdy den vecer ho orosim vodou a sem tam zalejem. Podla toho, ci ma suchu zeminu. Nemam ho pri okne, lebo sa bojim, ze by mu teply vzduch z radiatoru uskodil.
Poradite mi prosim, co robim zle, ked mu tie listy stale padaju?
Dakujem velmi pekne, za kazdu radu.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Skus bonsaj rosit nie vecer ale v inom case tak aby listy stihli oschnúť dokiaľ je denné svetlo.Ako casto a akym sposobom polievas?Myslim ci nalejes vodu na povrch alebo ponoris cely bonsaj aj s miskou do vody.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Ja mam podobny problem. Mam bonsaj rok (netusim aky ma nazov), doteraz bolo vsetko ok, za par dni mu vacsina listov ozltla a opadala. Zalievam Vacsinou rano, do misky. Co robim zle?
0 0
MIJA MIJA

MIJA je offline (nepripojený) MIJA

Dobrý deň, máte krásne bonsaje. Chcela by som sa spýtať, ako sa dá dopestovať stromček z granátového jablka. Ja som zasadila semienko, vyrastol jeden výhonok a ten, keď som ho zastrihla, nasadil jeden bočný. A nič viac. Čo som spravila alebo robím zle? Ďakujem za odpoveď.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sysula Pozri príspevok
Ja mam podobny problem. Mam bonsaj rok (netusim aky ma nazov), doteraz bolo vsetko ok, za par dni mu vacsina listov ozltla a opadala. Zalievam Vacsinou rano, do misky. Co robim zle?
http://www.e-bonsai.sk/2_serissa.htm
http://www.google.com/search?hl=sk&c...Eada%C5%A5&lr=

Toto sú len všeobecné odkazy , keďže nevieme , aká je to rastlina .

P.S.:

Každý rok je aj výstava v budove KVP - organizátor je BB http://bogoflor.rastliny.sk/
Naposledy upravil buchač : 23.04.09 at 20:37
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

sysula Pozri príspevok
Ja mam podobny problem. Mam bonsaj rok (netusim aky ma nazov), doteraz bolo vsetko ok, za par dni mu vacsina listov ozltla a opadala. Zalievam Vacsinou rano, do misky. Co robim zle?
Dovodov na opadnutie listov moze byt niekolko.Napr.zmena umiestnenia bonsaja,alebo striedanie vegetacneho pokoja a rastu,nadmerne alebo nedostatocne zalievanie.Ale nie je to nic zvlastne hlavne ak to bonsaj neurobil so vsetkymi listami.Mne napriklad toto urobil bonsaj- granatove jablko aj niekolko krat pocas roka.Treba len cakat,nadalej sa on starat a namiesto opadanych listov po case vyrastu nove.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

MIJA Pozri príspevok
Dobrý deň, máte krásne bonsaje. Chcela by som sa spýtať, ako sa dá dopestovať stromček z granátového jablka. Ja som zasadila semienko, vyrastol jeden výhonok a ten, keď som ho zastrihla, nasadil jeden bočný. A nič viac. Čo som spravila alebo robím zle? Ďakujem za odpoveď.
Bonsaj z granatoveho jablka sa da vypestovat tak ako z kazdej inej rastliny(strihanim,tvarovanim a nekonecnou trpezlivostou).Vypestovat bonsaj zo semienka je vsak este ovela zdlhavejsi sposob ale je o to zaujimavejsi a ked sa Ti to podari budes si ho este viac cenit ako keby si si ho kupila hotovy.Moj bonsaj na fotkach je dopestovany z odrezku a ma viac ako 10rokov. Pocas tychto rokov ho vzdy na jar presadim,prihnojujem ho,niekolko krat rocne stiham podla potreby.To ze po zastrihnuti vyhonku vyrastie iba jeden vyhon je u niektorych rastlin vcelku normalne.Nestracaj trpezlivost. Mozno by som nechal najkor /buduci kmen/ rast trochu dlhsie nech rastie napr.cely rok bez strihania.Zvycajne rastline v urcitej vyske kmena zacnu rast vyhonky ktore neskor skratis.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

buchač Pozri príspevok
http://www.e-bonsai.sk/2_serissa.htm
http://www.google.com/search?hl=sk&c...Eada%C5%A5&lr=

Toto sú len všeobecné odkazy , keďže nevieme , aká je to rastlina .

P.S.:

Každý rok je aj výstava v budove KVP - organizátor je BB http://bogoflor.rastliny.sk/
Minuly vikend bola vystava bonsajov v Ntre. Bol som tam,nádhera.....
Mozem pridat zopar fotiek ak niekto chce....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

marko7997 Pozri príspevok
Minuly vikend bola vystava bonsajov v Ntre. Bol som tam,nádhera.....
Mozem pridat zopar fotiek ak niekto chce....
Áno, chce. Marko, buď taký dobrý a poteš nás.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Tak zopar fotiek,ked budem mat viac casu dam aj dalsie
bonsaj0360.JPG  
bonsaj0025.JPG  
bonsaj0029.JPG  
bonsaj0030.JPG  
bonsaj0100.JPG  

bonsaj0121.JPG  
bonsaj0125.JPG  
bonsaj0126.JPG  
bonsaj0136.JPG  
bonsaj0184.JPG  

bonsaj0192.JPG  
bonsaj0231.JPG  
bonsaj0233.JPG  
bonsaj0239.JPG  
bonsaj0251.JPG  

bonsaj0255.JPG  
bonsaj0256.JPG  
bonsaj0257.JPG  
bonsaj0262.JPG  
bonsaj0278.JPG  

1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať