Zavrieť

Porady

Moje bonsaje

Takto sa mi odmenil jeden z mojich bonsajov za dlhoročnú starostlivosť.
Usporiadat
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

a este tieto
bonsaj0280.JPG  
bonsaj0304.JPG  
bonsaj0312.JPG  
bonsaj0332.JPG  
bonsaj0333.JPG  

bonsaj0341.JPG  
bonsaj0346.JPG  
bonsaj0367.JPG  
bonsaj0388.JPG  
1/1
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Sú naozaj nádherné !

Prezraď, ako dlho trvá pokým získajú takýto tvar?
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Mne sadia bonsaje vtáky ... Pred troma rokmi som našla v kvetináči naklíčený žaluď, pár mesiacov neskôr ďalší a minulý rok na jar zasa lipu. Každý stromček má svoj kvetináč ale inak sa o nich v podstate nestarám, iba ak je veľmi sucho, tak ich polievam. Mám ich na balkóne a "správajú" sa ako ostatné stromy- na jeseň im opadajú listy a na jar zasa vypučia nové, občas aj nejaké nové konáriky. Všetky sú skoro rovnakej veľkosti- asi 20cm. Dali by sa aj z tíchto stromčekov vytvoriť nejaké zaujímavé bonsaje?
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

trva to niekolko desiatok rokov,cim vecsie bonsaje tym starsie su.Aj ked su urcite moznosti ako sa da vek nadhodnotit.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Toto sú moje "bonsaje" - samorasty na balkóne
IMG_0506.JPG  
IMG_0508.JPG  
IMG_0511.JPG  
1/1
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

katarina887 Pozri príspevok
Toto sú moje "bonsaje" - samorasty na balkóne
Vyzeraju pekne,este zopar rokov starostlivosti a su z nich krasne bonsaje. Ako ich prezimujes???
0 0
MIJA MIJA

MIJA je offline (nepripojený) MIJA

Ďakujem za odpoveď. Zároveň chcem povedať, že minulý týždeň sa mi objavil na granátovom jablku jeden bočný výhonok, tak, ako si to spomínal vo svojej odpovedi. Asi je to "na heslo" :-)) Teším sa z toho a čakám na ďalšie...
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

marko7997 Pozri príspevok
Vyzeraju pekne,este zopar rokov starostlivosti a su z nich krasne bonsaje. Ako ich prezimujes???
Ako som už spomínala, nasadili mi ich vtáky . Doteraz som im nevenovala žiadnu zvláštnu pozornosť, sú to stromy ktoré rastú bežne vonku, takže iba ak je príliš sucho polejem ich ale ináč nič. Ako laik si myslím, že sú ešte príliš malé na tvarovanie a vlastne zatiaľ ešte ani nemajú veľa konárikov na tvarovanie. Tieto stromčeky mám stále vonku, u "nás" nie sú tuhé zimy, takže na jeseň listy opadnú a na jar vypučia nové, občas pribudne nejaký nový konárik. Ak máš pre mňa nejaké rady ohľadom starostlivosti alebo tvarovania, rada ich od odborníka príjmem .
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

MIJA Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Zároveň chcem povedať, že minulý týždeň sa mi objavil na granátovom jablku jeden bočný výhonok, tak, ako si to spomínal vo svojej odpovedi. Asi je to "na heslo" :-)) Teším sa z toho a čakám na ďalšie...
Tak drzim palce,a maj hodne trpezlivosti lebo ta je najpotrebnejsia.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

katarina887 Pozri príspevok
Ako som už spomínala, nasadili mi ich vtáky . Doteraz som im nevenovala žiadnu zvláštnu pozornosť, sú to stromy ktoré rastú bežne vonku, takže iba ak je príliš sucho polejem ich ale ináč nič. Ako laik si myslím, že sú ešte príliš malé na tvarovanie a vlastne zatiaľ ešte ani nemajú veľa konárikov na tvarovanie. Tieto stromčeky mám stále vonku, u "nás" nie sú tuhé zimy, takže na jeseň listy opadnú a na jar vypučia nové, občas pribudne nejaký nový konárik. Ak máš pre mňa nejaké rady ohľadom starostlivosti alebo tvarovania, rada ich od odborníka príjmem .
To mas super ze v zime nemusis nic s nimi robit,ja moje musim chranit pred mrazom zakopanim do zeme lebo inak by mi vymrzli. Myslim si ze by si ich pomaly mala zacat strihat aby sa im po case vytvorila korunka a aby sa podobali na stromy v prirode{lebo to je vlastne ucel bonsaja = zmensenina skutocneho stromu prenesena do misky}.Tak nevahaj a zacni.
0 0
jessyca jessyca

jessyca je offline (nepripojený) jessyca

Ahojte, mam takyto bonsaj. Mala by to byt Carmona (Caj Fuki - kupeny pred vianocami) Asi pred 2 mesiacmi mi zacali opadat listky na jednej strane a momentalne su tam asi 4 listky iba Mate niekto takyto bonsaj? Ako sa on starate? Ja ho zalievam odspodu ze ho ponorim do vody na cca 30 min alebo kym nieje nasiaknuta zemina a aj som oprasovala listky vodou. Ale teraz ked je takmer bez listkov tak neviem Preberie sa este?
Je mozne ze ked bol premiestneny z mojej izby do obyvacky ze mu neprospela zmena?
DSC00858.jpg  
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Mozno si ho privelmi casto polievala a v zime mu to mozno neprospelo.Skus ho presadit a pockaj co bude.Alebo to premiestnenie ....zalezi ako sa mu zmenili svetelne aj tepelne podmienky.
0 0
jessyca jessyca

jessyca je offline (nepripojený) jessyca

marko7997 Pozri príspevok
Mozno si ho privelmi casto polievala a v zime mu to mozno neprospelo.Skus ho presadit a pockaj co bude.Alebo to premiestnenie ....zalezi ako sa mu zmenili svetelne aj tepelne podmienky.
uz je presadeny a dala som ho na balkom kde je ranne slnko a balkon mam zaskeny tak uvidim ci sa chudak preberie Ake hnojivo pouzivate lebo ja neviem zohnat hnojivo na bonsaje. Mozem pouzit aj take na izbove rastliny alebo palmy?
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

jessyca Pozri príspevok
uz je presadeny a dala som ho na balkom kde je ranne slnko a balkon mam zaskeny tak uvidim ci sa chudak preberie Ake hnojivo pouzivate lebo ja neviem zohnat hnojivo na bonsaje. Mozem pouzit aj take na izbove rastliny alebo palmy?
No kedze si ho presadila na tvojom mieste by som zatial o nejakom hnojeni neuvazoval. Az ked uvidis ze bonsaj je v poriadku a rastie. Su aj specialne hnojiva na bonsaje dostat ich napr.v Bonsaj centre v Nitre a urcite aj niekde inde.Normalne hnojiva na kvety by som radsej nepouzival.
A skus bonsaj castejsie rosit hlavne ak je v tom zasklenom balkone prilis teplo.Rosit ale tak aby do zotmenia voda na listoch uschla.
0 0
jessyca jessyca

jessyca je offline (nepripojený) jessyca

marko7997 Pozri príspevok
No kedze si ho presadila na tvojom mieste by som zatial o nejakom hnojeni neuvazoval. Az ked uvidis ze bonsaj je v poriadku a rastie. Su aj specialne hnojiva na bonsaje dostat ich napr.v Bonsaj centre v Nitre a urcite aj niekde inde.Normalne hnojiva na kvety by som radsej nepouzival.
A skus bonsaj castejsie rosit hlavne ak je v tom zasklenom balkone prilis teplo.Rosit ale tak aby do zotmenia voda na listoch uschla.
Zatial som ho nepohnojila. On chudak uz nema ani jeden list ale obcas ho aj tak porosim. Hodim sem fotku potom ako vyzera. Zatial ani nevidiet ze by sa tlacili nove listky ani nic
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Hurá tohtorocna vystava Bonsajov v Nitre volá......
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Bola som, videla som, obdivovala som - boli náááááááááádhernééééééé. Na toto nemám odvahu...
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

http://www.webnoviny.sk/slovensko/ca...96-clanok.html
Ak má niekto záujem . Výstava Čarovný svet bonsajov od utorka do nedele sprístupnia v Letnej čitárni U červeného raka.
P.s. Ja si určite pôjdem pozrieť Prírodou tvarované kamene - suiseki budú v Univerzitnej knižnici od 4. do 18. júna.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Suiseki sa venuje môj mng. Malá ukážka - Matterhorn
Matterhorn.jpg  
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Mňa tieto veci strašne zaujímajú. Ak by sa Ti chcelo spraviť album s popisom. Nemusí to byť o týždeň pokojne aj o mesiac.. pol roka. Ale ak by si si ho robila dáš mi vedieť? To sa časovo nedá všímať si všetko vieš??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať