Zavrieť

Porady

Rodičovská dovolenka a pracovný pomer

Naša zamestnankyňa bola od januára na materskej a od septembra je na rodičovskej dovolenke (slobodná matka). Od 01/01/2009 by chcela nastúpiť do zamestnania. Potrebujem poradiť, ako to mám urobiť, čo sa týka SP a ZP. Urobiť ukončenie RD?
A ešte jedna súvisiaca otázka: Bude dostávať rodičovský príspevok, keď bude dieťa so starou matkou, príp. v súkromných jasliach, tak ako to bolo doteraz? Vie niekto, ako to bude po 01/01/2009? Bude krátený RP, keď matka pracuje?
Prosím, môžete mi poradiť, príp. poslať nejaký link s odpoveďou?
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Išla na RD podľa platných zákonov do konca roku 2008. Takže RP bude dostávať naďalej, tak ako doteraz.

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Ešte k tomu: Nahlásiť na ÚPSVaR, že nastúpi do práce, a o dieťa bude starať stará mama.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    čo sa týka SP a ZP v zamestnaní, tak áno, ak bude pracovať na prac.pomer, tak ukončiť rodič.dovolenku a prerušenie poistenia.

    A ona sama by si mala dať odhlášku v SP podla bydliska do 8.1.09, lebo súbežne byť dôchodkovo poistená ako zamestnanec a aj ako poistenec štátu byť nemôže. Samozrejme predpokladám, že si prihlášku po narodení sama podala.

    Sica je offline (nepripojený) Sica

    Sica
    Prosím ťa, a vieš mi poradiť ako to urobím prakticky na RLFO do SP a do ZP? Ďakujem.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Ja by som mal k téme rodičovský príspevok takúto otázku.
    Máme zamestnanyňu na MD teraz už poberá rodičovský príspevok.
    Firma od 1,1,2009 ide do združenia chceli by sme ju ku koncu roka prepustiť, z reorganizačných dôvodov. Pýtam sa či je to možné a keď ano či nemá nárok na odstupné? Totižto zostala by vo firme sama prihlásená, lebo ostatný zamestnanci idú pod inú firmu v združení. Kto vie prosím poraďte díky.

    Rodičovská dovolenka a pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.