Zavrieť

Porady

Predaj domu a dan z prijmov

Ahoj poradaci,

viem ze opakujem temu ale moj konkretny pripad som nenasla.
Mam v novostavbe ktoru predavam trvaly pobyt 4roky, cize splnam podmienku oslobodenia.
Novostavbu sme ale skolaudovali pred dvoma mesiacmi. Nepovazuje sa za obytny dom z pohladu oslobodenia len nehnutelnost ktora bola skolaudovana, aj ked mam v nej trvaly pobyt viac ako 2roky? Trvaly pobyt mi vydali bez problemov aj ked este nebola kolaudacia...
Splnam oslobodenie alebo nie?
Alebo nad tym prilis spekulujem???

vopred vdaka
Livia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Livia 25 Pozri príspevok
    Ahoj poradaci,

    viem ze opakujem temu ale moj konkretny pripad som nenasla.
    Mam v novostavbe ktoru predavam trvaly pobyt 4roky, cize splnam podmienku oslobodenia.
    Novostavbu sme ale skolaudovali pred dvoma mesiacmi. Nepovazuje sa za obytny dom z pohladu oslobodenia len nehnutelnost ktora bola skolaudovana, aj ked mam v nej trvaly pobyt viac ako 2roky? Trvaly pobyt mi vydali bez problemov aj ked este nebola kolaudacia...
    Splnam oslobodenie alebo nie?
    Alebo nad tym prilis spekulujem???

    vopred vdaka
    Livia
    Ako si dosiahla trvalý pobyt v neskolaudovanej stavbe? To by ma teda zaujímalo.
    Podľa mojích vedomosti to možné nie je.

    Livia 25 je offline (nepripojený) Livia 25

    Livia 25
    Popravde ide o pripad znamej. Tiez som nechapala, ale tvrdila, ze oni uz supisne cislo mali pridelene na stavbu a ze s tym nemala ziadny problem... tak ako je to v jej pripade s tym oslobodenim? vztahuje sa na nu ci nie?

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Livia 25 Pozri príspevok
    Popravde ide o pripad znamej. Tiez som nechapala, ale tvrdila, ze oni uz supisne cislo mali pridelene na stavbu a ze s tym nemala ziadny problem... tak ako je to v jej pripade s tym oslobodenim? vztahuje sa na nu ci nie?
    Príjem z predaja domu, v ktorom mal predávajúci trvalý pobyt aspoň 2 roky bezprostredne pred predajom, je od dane z príjmu oslobodený. Tak hovorí zákon. Dátum kolaudácie by pri posudzovaní oslobodenia nemal hrať rolu. Otázkou ale naozaj je, ako dosiahli trvalý pobyt v neskolaudovanej novostavbe, resp. ako získali súpisné číslo. Nešlo oficiálne o rekonštrukciu? Aj keď starý dom mohli zbúrať a na jeho mieste postaviť nový...
    Naposledy upravil k.i.n.o. : 08.12.08 at 15:51 Dôvod: preklep

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Livia 25 Pozri príspevok
    Ahoj poradaci,

    viem ze opakujem temu ale moj konkretny pripad som nenasla.
    Mam v novostavbe ktoru predavam trvaly pobyt 4roky, cize splnam podmienku oslobodenia.
    Novostavbu sme ale skolaudovali pred dvoma mesiacmi. Nepovazuje sa za obytny dom z pohladu oslobodenia len nehnutelnost ktora bola skolaudovana, aj ked mam v nej trvaly pobyt viac ako 2roky? Trvaly pobyt mi vydali bez problemov aj ked este nebola kolaudacia...
    Splnam oslobodenie alebo nie?
    Alebo nad tym prilis spekulujem???

    vopred vdaka
    Livia
    Áno, spĺňaš, pretože v zák. o dani z príjmov sa od 1.1.2005 v § 9 ods. 1 písm a/ vypustila podmienka dvoch rokov vlastníctva nehnuteľnosti.

    Predaj domu a dan z prijmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.