Zavrieť

Porady

uzavierkove operacie

ahojte,

chcem sa spytat, ci robite v ramci uzavierk.op. v JU tiez znizenie, zvysenie VOZD ako su telefon, najomne a pod, ked faktura prechadza mesiace (myslim povedzme od 15.12 - 15.1)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    vychadzala som totiz z toho ze sa rozlisuje stav nadrze, tak som bola v pomykove ci teda rozlisovat aj tel a pod, s ktorym obdobim suvisi, cize vydavky sluziace k dosiahnutiu zisku za dane obdobie

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    V JÚ to považuješ za výdavok v období, kedy to zaplatíš. Časové rozlíšenie sa JÚ netýka.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    tuta Pozri príspevok
    V JÚ to považuješ za výdavok v období, kedy to zaplatíš. Časové rozlíšenie sa JÚ netýka.
    V JU sa časovo rozlišuje napr.
    - nájomné platené fyzickej osobe
    - rezervy
    - postúpenie pohľadávky
    - dotácie
    - poskytnutý alebo prijatý preddavok pred 1.1.2008
    Naposledy upravil Marína : 08.12.08 at 20:10

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    Marína Pozri príspevok
    V JU sa časovo rozlišuje napr.
    - nájomné platené fyzickej osobe
    - rezervy
    - postúpenie pohľadávky
    - dotácie
    - poskytnutý alebo prijatý preddavok pred 1.1.2008
    je to niekde právne upravené, nikde som to nenašla?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    emula1 Pozri príspevok
    je to niekde právne upravené, nikde som to nenašla?
    zákon o dani z príjmu 595/2003

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    emula1 Pozri príspevok
    je to niekde právne upravené, nikde som to nenašla?
    ... si slabo hľadala .
    Nikde to nenájdeš vymenované. Musíš si to poskladať, napr. dotácie § 17 ods.3 písm.h/, nájomné § 19 ods.4, všetko v zákone o dani z príjmov atď.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    dakujem, už som si to preštudovala. Len ešte mám takú otázočku. Už som to riešila v inom príspevku, len stále si nie som 100% istá či som správne pochopila, tak sa ešte raz preistotu pýtam.
    Ide o PHM a časové rozlišovanie posledného tankovania, robí sa teda, či nie?
    Zo DzP §19 p.l rieši len to keď nesedí spotreba podľa technického a postupy JU zase v rámci uzáv.op. jasne nehovoria, že treba riešiť PHM, je to tam tak všeobecne, tak neviem

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    emula1 Pozri príspevok
    dakujem, už som si to preštudovala. Len ešte mám takú otázočku. Už som to riešila v inom príspevku, len stále si nie som 100% istá či som správne pochopila, tak sa ešte raz preistotu pýtam.
    Ide o PHM a časové rozlišovanie posledného tankovania, robí sa teda, či nie?
    Zo DzP §19 p.l rieši len to keď nesedí spotreba podľa technického a postupy JU zase v rámci uzáv.op. jasne nehovoria, že treba riešiť PHM, je to tam tak všeobecne, tak neviem
    Zostatok phm v nádrži neriešim úpravou DZ v uzávierkových prácach. V súvislosti s phm tam vyčísľujem len rozdiel oproti normospotrebe za dané účtovné obdobie a tiež prípady, ak je vozidlo použité aj na iné činnosti, ako podnikateľské, t.j. nesúvisiace s dosahovaním a udržaním príjmov.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    atka4 Pozri príspevok
    Zostatok phm v nádrži neriešim úpravou DZ v uzávierkových prácach. V súvislosti s phm tam vyčísľujem len rozdiel oproti normospotrebe za dané účtovné obdobie a tiež prípady, ak je vozidlo použité aj na iné činnosti, ako podnikateľské, t.j. nesúvisiace s dosahovaním a udržaním príjmov.
    este raz ďakujem, už som ti raz odpísala, ale neviem či to prešlo

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Pokiaľ viem, tak v JU sa časovo rozlišuje aj úrok z leasingu. Je to tak? A ako je to zo zákonným poistením za auto, zapl. v r. 2008 na rok 2009? Dakujem

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    JU - chcela by som sa opytat - zostal mi na sklade k 31.12. tovar /1 druh/v hodnote asi 1000,- sk - mam pomimo hlavnej cinnosti /sluzby/este 2 klientov, co maju zaujem o urcity tovar, t.j. cca raz za 2 mesiace nakupim tovar asi v hodnote 3000,- Sk a predam im ho postupne do tych 2 mesiacov. Tento nakup davam priamo do VoZD - nedavam ho ako VnZD a na sklad a potom posstupne pri predaji do VoZD. Moze to tak byt ? Ak ano, co potom na konci roka, ked mam zostatok na sklade? Musim to nejako riesit v uzavierkovych operaciach? Napr. stravenky pre SZCO ale uctujem cez knihu cenin a postupne ich rozpustam do VoZD. Diky za odpoved.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Motáš jednoduché a podvojné.
    Výdavok na nákup tovaru v JÚ je VOZD - účtuješ o nákupe, nie o spotrebe, tzn. účtuješ o výdavku.Zostatok na sklade iba vykážeš účtovnej závierke (vo výkaze o majetku a záväzkoch).
    Pozri si Postupy účtovania JÚ .

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    dik velmi za odpoved - ved ano, motam, a ako je to s tymi stravenkami? Na tie plati iny predpis? Tam ale predsa plati, ze si mozes uplatnit vo VoZD stravenky len na zakade odpracovanych dni. Alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.