Zavrieť

Porady

stale nechapem DPH

Prepacte mi vsetci za tuto otazku-isto sa budete chytat za hlavu-precitala som si vsetky prispevky v DPH-čku, ale aj tak nechapem jedno:
Ked si idem zakladat obchod s odevmi - a budem neplaticom dph, -z velkoobchodu budem nakupovat s dph,ci bez? Ja som to pochopila tak, ze s nim, ale nemam moznost si ho potom odcitat- co je pre mna nevyhodnejsie, ci nie? Aj zariadenie do obchodu z dph a tiez si to nemozem odpocitat. tak potom neplaticom je byt nevyhodnejsie. ci nie? Ale kedze to nebude velky obchod-nepredpokladam ze by som mala obrat 1 500 000,-Sk.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivet17 Pozri príspevok
Prepacte mi vsetci za tuto otazku-isto sa budete chytat za hlavu-precitala som si vsetky prispevky v DPH-čku, ale aj tak nechapem jedno:
Ked si idem zakladat obchod s odevmi - a budem neplaticom dph, -z velkoobchodu budem nakupovat s dph,ci bez? Ja som to pochopila tak, ze s nim, ale nemam moznost si ho potom odcitat- co je pre mna nevyhodnejsie, ci nie? Aj zariadenie do obchodu z dph a tiez si to nemozem odpocitat. tak potom neplaticom je byt nevyhodnejsie. ci nie? Ale kedze to nebude velky obchod-nepredpokladam ze by som mala obrat 1 500 000,-Sk.
Vždy nakupuješ s DPH, ak slovenský dodávateľ je platiteľom DPH.
Vlastne skoro všetko sa nakupuje s dph, len kupujúci-neplatiteľ nemá nárok na odpočet. Od 01.01.2009 obrat na povinnú registráciu je 35.000 €, čo je približne 1.054.000,- Sk. Takže môže sa stať, že časom sa staneš platiteľom.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

platiteľ DPH má nárok na odpočítanie DPH z tovarov a služieb (aj zo zariadenia prevádzky) avšak má povinnosť odvodu DPH z predaných (dodaných) tovarov a služieb...

Ak nemusíš byť platiteľom DPH tak buď spokojná... Pri nákupe a predaji tovaru to "väčšinou" (rozumej pokiaľ neinvestuješ do väčších investícií) vychádza na daňovú povinnosť voči správcovi dane.

Príklad: kúpiš za 1000 bez DPH a máš nárok si odpočítať 190 DPH
predáš za 1200 bez DPH a musíš odviesť 228 DPH
rozdiel v prospech štátu: zaplatíš 38 Sk
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ivet17 Pozri príspevok
Prepacte mi vsetci za tuto otazku-isto sa budete chytat za hlavu-precitala som si vsetky prispevky v DPH-čku, ale aj tak nechapem jedno:
Ked si idem zakladat obchod s odevmi - a budem neplaticom dph, -z velkoobchodu budem nakupovat s dph,ci bez? Ja som to pochopila tak, ze s nim, ale nemam moznost si ho potom odcitat- co je pre mna nevyhodnejsie, ci nie? Aj zariadenie do obchodu z dph a tiez si to nemozem odpocitat. tak potom neplaticom je byt nevyhodnejsie. ci nie? Ale kedze to nebude velky obchod-nepredpokladam ze by som mala obrat 1 500 000,-Sk.
Je pravda, že budeš nakupovať s DPH a nemôžeš si ju odpočítať... Ale na druhej strane, zasa nebudeš DPH účtovať a teda ani odvádzať do ŠR... A Tvoj zisk (maržu), to nijako neovplyvní...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
zabudni, že nejaké DPH existuje - to je asi najlepšie riešenie aspon dočasne
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ekopo Pozri príspevok
zabudni, že nejaké DPH existuje
ja tiež stále nechápem DPH, nemôžu to zrušiť???
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
čítaj pekný link:

http://www.porada.sk/439677-post4.html
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ermon Pozri príspevok
ja tiež stále nechápem DPH, nemôžu to zrušiť???
Ja nemchápem viacerým veciam, napr. ERP
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ekopo Pozri príspevok
hmm... ďakujem... som v obraze!
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ermon Pozri príspevok
hmm... ďakujem... som v obraze!
nemyslím, že by to bolo adresované Tebe, len si predbehla príspevok... kým som hladal link
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ermon Pozri príspevok
ja tiež stále nechápem DPH, nemôžu to zrušiť???
Chápať nie je povinnosť, povinnosťou je správne vypočítať
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ekopo Pozri príspevok
nemyslím, že by to bolo adresované Tebe, len si predbehla príspevok... kým som hladal link
to ja viem... to ťa už nemóžem ani poštengrovať?

a preto pokračujem: ná nemohli by to zrušiť???
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ná, mohli.
Lenže, potom kto by k nám chodil s účtom?
spomínam na časy pred DPH-čkové, veru počas roka sme mali póóódstatne menej práce, zato január a február (termín DP bol 15.2.), sme v práci aj spávali.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
šak iniciuj v parlamente
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Rozalka Pozri príspevok
ná, mohli.
Lenže, potom kto by k nám chodil s účtom?
spomínam na časy pred DPH-čkové, veru počas roka sme mali póóódstatne menej práce, zato január a február (termín DP bol 15.2.), sme v práci aj spávali.
Ty si taký pamätník ved to bolo niekedy v 1993
a bol to poriadny masaker
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

... ja milujem mrníky...
0 0
Ivet17 Ivet17

Ivet17 je offline (nepripojený) Ivet17

Jeej vy sa tu tak rozravate. na chvilu som odbehla na ine stranky-zistujem vsetko aby som do toho nevhupla nepripravena, ale ako tak vidim, este 90% toho tusim nebudem vediet. Dakujem vam velmi pekne vsetkym za odpovede, pomaly do obrazu prichadzam o zmysle toho vsetkeho-teda vlastne nezmysle...
0 0
Ivet17 Ivet17

Ivet17 je offline (nepripojený) Ivet17

Aha! Predsa! To teda na ERP nebudem mat na konecnej sume uvedene dph?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ivet17 Pozri príspevok
Aha! Predsa! To teda na ERP nebudem mat na konecnej sume uvedene dph?
vidíš aká si šikovná
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
a budeš mať vôbec ERP? Lebo platí nový zákon a nikto nevie čo vlastne znamená. alebo vie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

nie nevie... a nemohli by ERP zrušiť???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať