Zavrieť

Porady

jednorázové sprostredkova

Ahojte poradaci,

mam takuto otazocku. Ak niekomu sprostredkujem obchod /som iba obycajna FO - nepodnikateľ/ berie sa toto sprostrekovanie ako jednorazovy mimoriadny prijem? A v konecnom dosledku ako prijem, ktory sa nemusi uvadzat do DP? A treba na tento jednorazovy obchod uzavriet zmluvu o sprostredkovani?

Dakujem

Zuzu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Je to ostatný príjem podľa § 8 ods. 1 písm. a - oslobodenie § 9 ods. 1 písm. h - t.j. do výšky päťnárobku životného minima platného k 1.1.2005 t.j. 4580x5=22900 Sk
    Nepotrebuješ zmluvu, tú skôr potrebuje záujemca o sprostredkovanie. Ak ti ju dá podpísať len si skontroluj všetky údaje, či sú správne a aby bolo zo zmluvy zrejmé, že sa jedná o jednorázovú záležitosť.

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    S tou zmluvou si to neviem dobre predstavit. Ja pridem za podnikatelom, o ktorom viem, ze tento typ kontaktu sa mu zide, poviem mu to. Potom mi on vystavi zmluvu o sprostredkovani, ktoru ja podpisem a potom mu az ten kontakt dam, potom mi on da peniaze. Tak?

    Zuzu

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Zmluvu nepotrebuješ. Dôležité je zdaniť peniaze. Ako bude postupovať podnikateľ, to je jeho problém ... záleží čo bude vyžadovať do účtovníctva. Ty nič nenavrhuj.
    Ale pozor na tú "príležitostnú službu".
    Z tvojej odpovede sa mi javí, že chceš ponúkať sprostredkovanie. Tam je potrebná živnosť. Nedoporučujem postupovať bez živnolistu, ak sa to má činnosť opakovať a pri prvom sprostredkovaní sa to dá reálne predpokladať.

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Nie, ja chcem ponuknut len jeden kontakt za cely rok, nic viac, A co sa tyka toho zdanenia, podla mna sa jedna o prijem oslobodeny od dane, lebo ako bolo spominane, tak to bude menej ako 5 nasobok zivotneho minima.

    jednorázové sprostredkova

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.