Zavrieť

Porady

Finančný dar od spločníka s.r.o.

Vie sa niekto so mnou podeliť o svoj názor. Ako je to v r.2004, ak by spločník s.r.o. daroval finančný dar napr. 100 000,- Sk. Predpokladám, že daň z darovania sa už v tomto roku neplatí. Môžu z tohto vyplývať ešte nejaké povinnosti spoločníkovi alebo s.r.o.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja by som to zaúčtovala na účet 413-Ostatné kapitálové vklady (samostatná analytika pre dary) ako prijatý peňažný dar. K tomu by som doložila darovaciu zmluvu, z ktorej by bolo jasné, že nedochádza k navýšeniu základného imania.
    Daň z darovania už nie je a s.r.o. to bude vykazovať v súvahe.
    S pozdravom Edita

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Čo je vlastne výhodnejšie: finančný dar, alebo zvýšenie základného imania?

    Ako by to bolo v prípade budúceho predaja uvedenej sr.o?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Spoločník vložil pred 6-timi rokmi do firmy (nie vrámci ZI) väčšiu sumu, časť sa mu postupne vrátila. Zvyšok si vyberať nebude. Ako ho mám zúčtovať, aby nevisel v záväzkoch na 365, nenavyšoval ZI a nemal nič spoločné s daňou? Ďakujem za skorý návod .

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím vás v súvislosti s prijatými darmi, ak firma s.r.o. dlhuje konateľovi peniaze a konateľ sa rozhodne, že ich nechce späť, chce ich podarovať s.r.o. čo z toho výplýva čo sa týka dane z príjmu PO a konateľa. Zďaňuje sa tento dar či už na jednej alebo druhej strane?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás čo myslíte je možné zaúčtovať resp. preúčtovať z účtu 249 na účet 413? T.j. konateľ sa rozhodne, že časť prostriedkov nechce späť ale ich chce podarovať s.r.o. Chcela by som to urobiť len zápisom 249/413 čo poviete?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Mikolajova Pozri príspevok
    Prosím Vás čo myslíte je možné zaúčtovať resp. preúčtovať z účtu 249 na účet 413? T.j. konateľ sa rozhodne, že časť prostriedkov nechce späť ale ich chce podarovať s.r.o. Chcela by som to urobiť len zápisom 249/413 čo poviete?
    Je to možné. Predpokladám, že to pôvodne bola pôžička a existovala o nej zmluva. Pre istotu by mal konateľ uzavrieť so spoločnosťou, resp. zmeniť existujúcu dohodu na nenávratnú pôžičku alebo finančný dar. Mám však pocit, že finančné dary sa od r. 2006 účtujú na 648.

    Finančný dar od spločníka s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.