Zavrieť

Porady

materská dovolenka a pracovný pomer

Dobrý deň. V decembri t.r. odchádzam na materskú dovolenku. Zaujímalo by ma, či môžem byť počas materskej dovolenky zamestnaná na základe dohody bez toho, aby mi bolo krátené z materského príspevku. A čo po 6. mesiacoch po nároku na rodičovský príspevok? Bola by som rada, keby mi niekto znalý poradil. Ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    ivankad Pozri príspevok
    Dobrý deň. V decembri t.r. odchádzam na materskú dovolenku. Zaujímalo by ma, či môžem byť počas materskej dovolenky zamestnaná na základe dohody bez toho, aby mi bolo krátené z materského príspevku. A čo po 6. mesiacoch po nároku na rodičovský príspevok? Bola by som rada, keby mi niekto znalý poradil. Ďakujem krásne
    na dohodu môžeš pracovať aj počas poberania materského. Nestratíš tým nárok na mateské, lebo z dohody nevzniká vymer.základ pre nem.poistenie a teda splnaš aj podmienku zákona o sociálnom poistení § 30 písm.b).

    Tak isto môžeš pracovať na dohodu aj počas poberania rodič.príspevku (aj po novom). Dohodu nepovažujú za zárobkovú činnosť v zmysle zákona myslím o RP.

    ivankad je offline (nepripojený) ivankad

    ivankad
    ďakujem krásne, veľmi Ste mi pomohli a upokojili Ste ma. Keď budem pracovať na dohodu, je to jedno, či bude uzatvorená v deň nástupu na materskú, pred ním alebo po ňom? a nie je stanovená nejaká maximálna výška odmeny na dohodu? ďakujem krásne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivankad Pozri príspevok
    ďakujem krásne, veľmi Ste mi pomohli a upokojili Ste ma. Keď budem pracovať na dohodu, je to jedno, či bude uzatvorená v deň nástupu na materskú, pred ním alebo po ňom? a nie je stanovená nejaká maximálna výška odmeny na dohodu? ďakujem krásne
    Áno, je to jedno. Limit odmeny na dohodu stanovený nie je. Je stanovený iba limit odpracovaných hodín ročne.

    materská dovolenka a pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.