Zavrieť

Porady

Oprva DPH bez dodatočného podania priznania

Dobrý deň
Mám problém. Zistila som, že musím opraviť DPH za asi 6 mesiacov s tým, že dokopy by mi štát mal vrátiť nejakých 13SK. Teda zhruba nejaku 1-2SK každý mesiac. Dá sa to vyriešiť, zúčtovať nejak ináč aby som koli 13SK nemusela podávať 6 dodatočných (opravných) daňových priznaní?
Dúfam, že niekto mi bude vedieť poradiť ako na to :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Neuplatnila by som nárok na odpočítanie dane, ale pri takých sumách si myslím, že ide o problém zaokrúhľovania. Ako vznikli rozdiely ?

    slavka1881 je offline (nepripojený) slavka1881

    slavka1881
    Rozdiely mi vznikli zo zlého výpočtu stravných lístkov a následne z toho zlý výpočet DPH. Tak po "úprave" mi tam vychádzajú tie rozdiely:-( Preto neviem či to môžem zaúčtovať na zaokrúhlenie ak napr. 1,1 Sk ak mám základ dane napr. 3.750,70 Sk a teda daň z toho 712,60 Sk a po oprave mám základ dane 3.756,40 Sk a daň 713,70 Sk...teda rozdiel mi vychádza 1,10 Sk a takto +- mi vychádza 6 mesiacov:-(

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Mám podobný problém s tým, že neuplatnená DPH bola skoro 2 tis. Sk. V našom ponímaní je to "menšia" suma, teda nerada by som podávala dodatočné DP z 6/2008. Túto neuplatnenú DPH na vstupe z hľadiska účtovníctva môžem zaúčtovať do daňových nákladov alebo nedaňových?
    Vopred vďaka za odpovede.

    Oprva DPH bez dodatočného podania priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.