Zavrieť

Porady

Fakturácia

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Keď mám faktúru v Exceli a od Nového roku sa bude faktúrovať už v Euro, neviem mám tie sumy zaokrúhľovať na 2 desatinné miesta, alebo 3 desatinné miesta.
Tak napr.
celková suma bez DPH: 161,19 Euro
DPH: 30,6261 Euro a toto zaokrúhliť na 3 desatinné miesta al. 2 ? (do 0,04 nadol, nad 0,05(vrátane) nahor)
celková suma s DPH: 191,82 Euro

Účtovníčka mi vravela, že sa zaokruhľuje pri faktúre na 3 desatinné miesta, ale keď si všimnem iných dodávateľov, alebo prišlo mi z Orange ako bude vyzerať fa. po Novom roku a tam sú všetky tieto sumy zaokrúhlené na 2 desatinné miesta.
Vie mi prosím niekto poradiť?
Ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iruška je offline (nepripojený) Iruška

    Iruška
    prosím poradte,zdaniteľné plnenie 31.12.2008 faktúra vystavená 3.1.2009 vystaví sa v EUR alebo v SK.Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Iruška Pozri príspevok
    prosím poradte,zdaniteľné plnenie 31.12.2008 faktúra vystavená 3.1.2009 vystaví sa v EUR alebo v SK.Dakujem
    V eur. Od 1.1. všetko v eur.

    dodo777 je offline (nepripojený) dodo777

    dodo777
    prosím ťa upresni ked je zdaniteľné plnenie 31.12. 2008 a faktúra je vystavena 2.1.2009 tak je podľa teba určite v EUR, a ako sa to prejavy v programe ked ju zadávam ešte do starého roka? Dáko si ma poplietol.
    Ďakujem krásne za odpoveď a teraz to zaokrúhľovanie DPHčky bude stále platiť takto: DPH: 30,6261 Euro a toto zaokrúhliť na 3 desatinné miesta al. 2 ? (do 0,04 nadol, nad 0,05(vrátane) nahor) ?
    T.z., že v tomto prípade bude zaokrúhlená na 2 miesta a to na 30,63, správne?

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    Rada by soms a ,,zaplietla,, do tejto témy,ale mám takú otázku

    Sme mesačný platcovia DPH

    Faktúra došlá, dátum dodania služby : 31.12.2008
    prijatá : 09.01.2009
    SUMY uvádzané v SKK

    mne sa do rúk dostala až teraz , ked spracovávam DPH za január.

    Ako s DPH?? a zaučtovaním? prepočítam sumy na Eur a tak zaúčtujem do softw??? Je to OK ?

    Ja už mám miš maš...
    ďakujem veľmi pekne za odpoveď.. Mne už asi nemyslí....

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    A čo s faktúrou od T-mobilu, kde mi jednoducho základ dane vyčíslili na 3 desatinné miesta a program Omega mi to samozrejme zaokrúhli na 2....síce vypočíta aj halierové vyrovnanie, ale zhodou okolností by mi MD a D nesadlo o 1 cent práve kvôli matematickému zaokrúhleniu. Kde v zákone o DPH sa píše o tejto problematike....zároveň DPH sa zaokrúhli na centy nadol alebo matematicky???

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    andyt Pozri príspevok
    Rada by soms a ,,zaplietla,, do tejto témy,ale mám takú otázku

    Sme mesačný platcovia DPH

    Faktúra došlá, dátum dodania služby : 31.12.2008
    prijatá : 09.01.2009
    SUMY uvádzané v SKK

    mne sa do rúk dostala až teraz , ked spracovávam DPH za január.

    Ako s DPH?? a zaučtovaním? prepočítam sumy na Eur a tak zaúčtujem do softw??? Je to OK ?

    Ja už mám miš maš...
    ďakujem veľmi pekne za odpoveď.. Mne už asi nemyslí....
    Faktúru by som zaúčtovala do roka 2008 v Sk a DPH si môžeš odpočítať aj v januári 2009, DPH si prepočítaš konverzným kurzom alebo môžeš podať DDP za december.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.