Zavrieť

Porady

Zaokruhľovanie na bločkoch

Potrebovala by som poradiť, ako riešite zaokruhľovanie z bločkou? - napr. na bločku mám 1000 - ZD 840,10a DPH 159,70, zaokruhlenie 0,20,keď to nahodím do počítača tak mi počítač niekedy tých 0,20 hal. nahodí k ZD a niekedy k DPH - záleží od akej firmy je bloček. Pýtala som sa skúsenej účtovníčky a tá mi povedala, že to nevadí, lebo raz mi to hodí +DPH a niekedy -DPH, takže pri Daň.priznaní sa to vyrovná.Ako to riešite vy?Adula
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

cez 648 alebo 548
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

V jednoduchom účtovníctve?Lebo keď vytlačím z počítača VPD, tak tým pádom je tam iná suma ZD a DPH ako na bločku.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

uviedla som v PÚ
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Myslím, že to veľa záleží na použitom SW. Mne to automaticky dáva na základ 0% ako výdavok ovpl.zákl. dane. DPH nikdy neupravujem
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Mne to väčsinou pripočíta k ZD, ale stane sa, že je to aj k DPH, takže neviem či to vadí, keď to s bločkom nesedí.
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

mne ktosi poradil, že to mam pripočitavať alebo odpočítavať zo ZD a DPH nemeniť. tú dať presne podľa bločku
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Presne tak, DPH je uvedená na doklade z ERP - t.j. máme doklad od iného platiteľa, ktorý je účtovným dokladom a zároveň dokladom pre účely odpočítania DPH, t.j. DPH uvedenej na doklade.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ďakujem všetkým za radu. Pomohli ste mi. Adula
0 0
Zaira Zaira

Zaira je offline (nepripojený) Zaira

No presne tak DPH nikdy nemeniť,iba pripočítať k základu dane-to je najlepšie aspoň tak to robím ja.
Pekný deň
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ja to davam na 548 al 648, nepriratavam k ZD
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
evae
ja to davam na 548 al 648, nepriratavam k ZD
súhlas - keď to vezmeme z hľadiska štátnej kasy - to čo je na bločku/fa - uvedené ako suma DPH aj náš "dodávateľ" štátu odvedie - takže ja si môžem uplatniť len a len toľko čo on na druhej strane zaplatí, nie? Rozdiel jednoznačne cez halierové vyrovnanie.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Čo urobiť, ak sa vystaví faktúra, na ktorej je viac položiek, po položkách sa uvedie základ dane, DPH, celková cena. Keďže sa DPH zaokrúhľuje na celé desatinné miesta, pri konečnom spočítaní sa môže stať, že DPH nesedí, t.j nie je 19% zo základu dane. Má sa urobiť halierové vyrovnanie, aby to presne sedelo?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mám známeho , ktorý sa stal plátcom DPH od 1.4.2005 . Predáva v stánku cez RP . No udivuje ma jedna vec , on vôbec na bločku nemá uvedené zaokrúhľovanie ani slovom ani číslom . Keď spraví dennú uzávierku tak , niekedy v hotovosti dostane na zaokruhľovaní aj 5 - 6 Sk , Nevstupuje mu to do DPH . Viem , že DPH sa berie taká aká je uvedná na dennej uzávierke . Ale sa mi zdá dosť nejasné , že keď on denne prijme 5 - 6 Sk na zaokruhľovaní , koľko mu to dá do roka . Nenapadne to nikto ohľadne DPH , že z toho nie je odvádzaná .

Upozornila som ho , že treba do RP doplniť slovom a číslom zaokrúhľovanie , lebo mne osobne to prekáža , že to tam nie je uvedené.
Naposledy upravil Zita5 : 13.06.05 at 05:40
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím Vás , ak som na omyle usmernite ma .
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Ministerstvo financií doplnilo do vyhlášky o registračných pokladniciach od 1.1.2005 v par.1 odst.5: Ak sa podľa osobitného predpisu / zákon o cenách/ zaokrúhluje celková suma platenej ceny, rozdiel vyplývajúci zo zaokrúhlenia sa neeviduje v pokladnici ak sa tak subjektu rozhodne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zatiaľ ďakujem za odpoveď .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tento problémik zaokrúhľovací, resp. jeho účtovanie už sme mohutne preberali a je podobný problémikom , pri ktorých neide o život. Tá 548-čka sa v rámci roka dostane spravidla na nulu. Akorát pri jej použití budeme dodržiavať bodík v zákone, ktorý tu kedysi nebol a ktorý si niekto vymyslel, pretože chcel byť v rámci svojho fleku užitočný...tak niečo vymyslel. A tým pádom nám o tretinu namnožil účtovné zápisy, o tretinu namnožil tlač účtovných denníkov, o tretinu spotrebu papiera a tonerov.......Som za dodržiavanie zákona, ale v tomto prípade naďalej budem hal.vyrovnanie pripočítavať k základu dane a DPH len toľko si uplatním, koľko je na doklade. Ešte sa mi nestalo, aby kontrola namietala.
0 0
lsulekova lsulekova

lsulekova je offline (nepripojený) lsulekova

A čo v prípade, že dodávateľ nám poslal faktúru, kde je základ dane vyčíslený na 1680,-Sk, DPH by podľa prepočtu mala byť 319,20 Sk ale dodávateľ ju vyčíslil, resp. zaokrúhlil na 319,-Sk. Mám si uplatniť odpočítanie 319,20 Sk alebo tak ako je na faktúre? Nestalo sa mi to prvýkrát, aj na niektorých blokoch je zvláštne zaokrúhlená DPH. Čo je pre mňa smerodajné - matematický prepočet, alebo dodávateľov doklad?
Ďakujem.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Keď sme pri bločkoch, evidujete ich aj v knihe záväzkov alebo ich len pripnete k VPD? Ďakujem
0 0
retep retep

retep je offline (nepripojený) retep

V konečnom dôsledku je pre mňa dôležitá DPH uvedená na faktúre podľa §71 / pri doklade z ERP ods.5/ Teda pri vedení zaznamov pre DPH udávam túto sumu do DPH.
Ovšem pri SW vybaveniach je nastavené zaokrúhľovanie rozdielne a nie je identická suma po nahratí dokladu so sumou na faktúre. Pri celkovom spočítaní rozdielov + a - za zdaňovacie obdobie je odchýlka minimálna a robí niekoľko halierov a preto sa uvedeným problémom netreba ani zaoberať a tento rozdiel je tolerovaný aj pri kontrole DPH.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať