Zavrieť

Porady

neuhradené faktúry

Mám taký problém, lekárka vystaví faktúru pre zdravotné poisťovne v určitej sume, ale niektoré poisťovne jej uhradia len časť faktúry a neunúvajú sa ani tým, aby poslali nejakú korešpondenciu o znížení platby. Ako mám zaúčtovať neuhradenú čiastku faktúry? Tá už nebude uhradená, čiže nemala by byť zúčtovaná vo výnosoch. Môžem urobiť storno bez dokladu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    Prečítala som si to, ale nie je tam môj prípad, keď nemám ani protokol od poisťovne, čo v takom prípade?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Lekár by mal správne vystaviť k nedoplatku dobropis, ak by to chcel mať vysporiadané bez zostatkov. Problém je v tom, že on to nechce vystaviť, lebo chce za svoju prácu peniaze, ale ZP mu to nedouhradi nikdy. ZP má na to iné a rôzne dôvody. A tak lekárovi ostávajú zbytky neuhradených faktúr, ktoré bude musieť raz vysporiadať.
    Ale čo nechápem, že aj ZP ostávajú tie zbytky, nemajú tam kontroly?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Bez dokladu nemôžeš urobiť nič. Ak lekár súhlasí, nech vystaví na tie zostatky dobropisy a zašle ZP. Ináč to nevyčistiš.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    snáď vystaviť dobropis len za účelom vysporiadania v jeho účtovníctve (nikam ho nezašle keď nikomu nechýba).

    Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

    Yvonne
    Robím to presne tak ako napísala liba2. Na konci roka vystavím 1 dobropis pre každú poisťovňu, kde dám sumu SPOLU za všetky neuhradené "zbytky" a tiež to nikam neposielam, len to zaúčtujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.