Zavrieť

Porady

Súkromný lekár a faktúry

Môj problém:

Robím účtovníctvo súkromnému lekárovi - PO.On vystavuje faktúry zdrtavotným poistovniam za zdravotnu starostlivost mesačne sumou napr. 20 000,-.
zdravotná poisťovňa mu pošlé lekársky protokol, kde mu tú sumu skráti alebo pridá(18 000 alebo 22 000) z rôznych dôvodov, a tú sumu mu pošle.
Jedna zo z.p. chce aby mu potom poslal opravný doklad na správnu sumu. V tedy pôvodnú fv stornujem a zaučtujem druhú.
Pri ostatných len doložím k fatúre protokol, prepíšem sumu v knihe vyst. faktúr a poznámku kedy bola uhradená.

Ako to robíte Vy ( alebo by ste robili)?
Keby som mal každú stornovať a zaúčtovať inú bol by v tom riadny bordel.
A som rád, že zdr. staro. je oslobodená od DPH:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ja mam troch lekarov, ale este som nemusela posielat opravene fa. Mam pri fakturach prilozene aj vyuctovanie od ZP a podla toho aj uctujem uhrady.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný den prajem a prosím o radu.Neviem kde začať. Podv.účto pre lekára je zložité? Ja vediem PU pre montážnu firmu a obrátila sa na mna známa,či jej viem pomôcť.Poradíš mi ako začať? Čo všetko sa tam môže účtovať?

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ja lekarom vyuctovanie s poistovnami nerobim uz len dostanem hotove faktury, od nich aj tie od poistovni, a ostatne je vsetko tak ako inde.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    slimak
    Môj problém:

    Robím účtovníctvo súkromnému lekárovi - PO.On vystavuje faktúry zdrtavotným poistovniam za zdravotnu starostlivost mesačne sumou napr. 20 000,-.
    zdravotná poisťovňa mu pošlé lekársky protokol, kde mu tú sumu skráti alebo pridá(18 000 alebo 22 000) z rôznych dôvodov, a tú sumu mu pošle.
    Jedna zo z.p. chce aby mu potom poslal opravný doklad na správnu sumu. V tedy pôvodnú fv stornujem a zaučtujem druhú.
    Pri ostatných len doložím k fatúre protokol, prepíšem sumu v knihe vyst. faktúr a poznámku kedy bola uhradená.

    Ako to robíte Vy ( alebo by ste robili)?
    Keby som mal každú stornovať a zaúčtovať inú bol by v tom riadny bordel.
    A som rád, že zdr. staro. je oslobodená od DPH:
    Od r.2005 na základe protokolu, v prípade, že poisťovňa vylúči nepríslušné recepty, vystavujeme "dobropis". Pred r.2005 sme mali rôzne skúsenosti. Jedna z poisťovní za nás vystavovala dobropis s dátumami, ktoré im vyhovovali. Iná poisťovňa poslala iba protokol, na základe ktorého som si OF interným dokladom s protokolom započítala mínusom. Tretia poisťovňa žiadala vystavenie dobrobisu......ako dobre, že ich máme tak málo v republike.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Keby to chcel robiť človek úplne predpisovo, asi sa z toho zblázni. Ja ku každej vystavenej faktúre pripnem protokol poisťovne a sumu schválenú na úhradu dopíšem (červenou ) a s textom "na úhradu: " pod pôvodne fakturovanú sumu. (Do PC a do knihy fa zapisujem resp. nahadzujem faktúry, až keď je k nim protokol). Ak poisťovňa chce opravenú (prerobenú) fa, tak k nej pripnem pôvodnú a protokol a nahrám opravenú. Do zdaniteľných príjmov aj tak ide len skutočne uhradená suma.
    Naposledy upravil andrej_rv : 13.09.05 at 14:56

    adrika je offline (nepripojený) adrika

    adrika
    Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako účtujete faktúry ,ktoré vystaví lekár v decembri, ale poisťovňa poslala "opravné fa" až teraz v marci - môžem to zohľadniť až v novom roku, alebo musím prerábať daň.priznanie ???
    Ja tieto činnosti robím pre nemocnicu a ešte sme aj platcami DPH.
    Urobíť inventarizaciu pohľadávok nie je možné, lebo zdravotné poisťovne
    učtuju tak ako účtuju. A to musim 15.januara predkladat suvahu a vysledovku zriaďovatelovi.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    adrika
    Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako účtujete faktúry ,ktoré vystaví lekár v decembri, ale poisťovňa poslala "opravné fa" až teraz v marci - môžem to zohľadniť až v novom roku, alebo musím prerábať daň.priznanie ???
    V marci vystavíš dobropis. Teda ja to robím tak, ako Paula, vystavujem dobropis.

    Súkromný lekár a faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.