Zavrieť

Porady

výber fi kartou pre osobnú spotrebu

Zdravím na porade, a chcela by som vedieť ako účtujete , keď jediný konateľ SRO vybera fir. kartou pre seba niekoľko krát do mesiaca sumy od cca 2.000 .- Sk- 20.000.- Sk. Na otázku ako to mám zúčtovať tak mi odpovedal že na osobnú spotrebu. Viem že takto sa to nedá celkom zúčtovať, poskytol svojej fi pôžičku, ale výbery to prevyšujú. Mzdu v sro nepoberá, lebo má aj iný príjem z FO. Čo s tým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    R-Vráce Pozri príspevok
    Zdravím na porade, a chcela by som vedieť ako účtujete , keď jediný konateľ SRO vybera fir. kartou pre seba niekoľko krát do mesiaca sumy od cca 2.000 .- Sk- 20.000.- Sk. Na otázku ako to mám zúčtovať tak mi odpovedal že na osobnú spotrebu. Viem že takto sa to nedá celkom zúčtovať, poskytol svojej fi pôžičku, ale výbery to prevyšujú. Mzdu v sro nepoberá, lebo má aj iný príjem z FO. Čo s tým
    Nemá sa to robiť; v s.r.o. osobnú spotrebu konateľa nepoznáme....
    Keď už je odkázaný si vziať peniaze firmy, tak je to pôžička, ktorú mu firma poskytla, mal by si to premyslieť a aspoň vybrať jednou sumou.
    Treba spísať zmluvu a dohodnúť podmienky splatenia.

    R-Vráce je offline (nepripojený) R-Vráce

    žena R-Vráce
    Ďakujem za rady, pravdupovediac nehladala som , musela som dokončiť v termíne určité veci. Neviem aku máte skusenosť s klientom, keď mu poviete, že to sa tak nerobí a treba k tomu nejakú zmluvu o pôžičke atď... Konkrétne tento klient dosť ostro na mňa vystúpil, že sa starám do vecí ktoré ma nemusia zaújimať ( podľa neho ) ... Ale musia ma zaujimať z hladiska účtovníctva .

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    R-Vráce Pozri príspevok
    Ďakujem za rady, pravdupovediac nehladala som , musela som dokončiť v termíne určité veci. Neviem aku máte skusenosť s klientom, keď mu poviete, že to sa tak nerobí a treba k tomu nejakú zmluvu o pôžičke atď... Konkrétne tento klient dosť ostro na mňa vystúpil, že sa starám do vecí ktoré ma nemusia zaújimať ( podľa neho ) ... Ale musia ma zaujimať z hladiska účtovníctva .
    Oznám mu len svoje stanovisko ekonómky:
    Výber konateľa z firemného účtu a následné nedoloženie nákupom pre firmu, je pohľadávka voči konateľovi a tak to aj zaúčtuješ. To že napr. pri kontrole nebude zmluva o pôžičke, je skutočne zodpovednosť konateľa a nie ekonóma (on si požičal z firemných prostriedkov, ty s tým nič nemáš) - vyhneš sa konfliktu.

    R-Vráce je offline (nepripojený) R-Vráce

    žena R-Vráce
    Ďakujem, skusim mu to tak povedať. Zbytočne sa "stresujem", keď sa
    nemusím.
    Prajem krásne Vianoce a veľa úspechov v práci.

    výber fi kartou pre osobnú spotrebu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.