Zavrieť

Porady

nové číslo účtu

Od konca roku 2008 chcem použivať novy účet. Proste zo starého účtu presuniem peniaze na novy. To je všetko.
Ako to všetko urobiť tak, aby nebol problém pri DP... a s inymi vecami...aby bolo všetko ok!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    nenapísal si či účtuješ v JU alebo v PU
    ak si v JU zadáš nový účet a peniaze medzi účtami prevedieš prevodom cez priebežné položky
    ak si v PU zadáš nový účet 221 xxx a prevedieš peniaze cez 261 medzi účtami
    v danovom priznaní vypíšeš nový penažný ústav

    andreawww je offline (nepripojený) andreawww

    andreawww
    Takze na doplnenie: Nerobim ziadne ,,komplikovane" DP, iba tam hodim pausalne vydavky a to je vsetko...(JU)
    Ale este k tomu oznameniu DU: ake vsetky nalezitosti to ma mat?
    Predstavuje si to tak jednoducho. Pridem do jednej banky - zalozim ucet (s vyhodnejsimi bankovymi poplatkami), pridem do mojej sucasnej banky - zrusim ucet a presuniem peniaze na ten novy - poslem volajaky list ci co DU, kde napisem od 23. dec 2008 pouzivam pre svoju zivnost ucet s cislom......
    Mimochodom: nieje to podnikatelsky ucet... pokial viem ,to nie je povinnost, je to len bezny ucet.... (to iba na margo)
    Prijmem dalsie napady, ktore poopravia moje naivne predstavy...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Anja111 Pozri príspevok
    Doplním. Nezabudni oznámiť DU zmenu čísla podnikateľského účtu...
    A tiež SP na registračnom liste FO, ZP na oznámení o .........

    andreawww je offline (nepripojený) andreawww

    andreawww
    este doplnujucu otazocku: daju sa tieto behacky (DU, ZP, SP) vybavit aj telefonicky alebo e-mailom? Alebo treba na to osobitne tlaciva...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    andreawww Pozri príspevok
    este doplnujucu otazocku: daju sa tieto behacky (DU, ZP, SP) vybavit aj telefonicky alebo e-mailom? Alebo treba na to osobitne tlaciva...
    V prísp.5 som uviedla, aké tlačivá máš použiť pre ZP a SP.

    andreawww je offline (nepripojený) andreawww

    andreawww
    Este mam dalsiu doplnujucu otazku: Co by bolo najvyhodnejsie? Je jedno kedy datujem zalozenie noveho uctu... napr. 1.1.2009 alebo je to jedno hocikedy v strede mesiaca, proste len napr. za mesiac december mi v polovicke januara pridu peniaze za zvyplatenie faktury...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andreawww Pozri príspevok
    Este mam dalsiu doplnujucu otazku: Co by bolo najvyhodnejsie? Je jedno kedy datujem zalozenie noveho uctu... napr. 1.1.2009 alebo je to jedno hocikedy v strede mesiaca, proste len napr. za mesiac december mi v polovicke januara pridu peniaze za zvyplatenie faktury...
    Ak pôvodný účet zrušíš a mala si ho uvedený na nejakej neuhradenej odberateľskej faktúre, nezabudni ho nahlásiť aj odberateľovi. Inak sa platba odberatelovi vráti a faktúra ti zostane neuhradená
    Naposledy upravil veronikasad : 20.12.08 at 10:21 Dôvod: oprava chýb

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    andreawww Pozri príspevok
    Este mam dalsiu doplnujucu otazku: Co by bolo najvyhodnejsie? Je jedno kedy datujem zalozenie noveho uctu... napr. 1.1.2009 alebo je to jedno hocikedy v strede mesiaca, proste len napr. za mesiac december mi v polovicke januara pridu peniaze za zvyplatenie faktury...
    Datum založenia nového účtu ti určí banka (budeš to mať v zmluve). Pochybujem, že 1.1.2009 tam budú na teba čakať. A potom to oznámiš hlavne DÚ a odberateľom. Starý účet môžeš ešte nejaký čas ponechať, ak očakávaš platbu (niektorí to posielajú aj posledný deň v roku)

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Súhlasím s ponechaním starého účtu (aspoň mesiac). Aj za cenu poplatku za vedenie účtu "dvojmo". Môže sa stať, že informácia o novom účte sa nedostane zavčasu k osobe, ktorá má na starosti prevodné príkazy.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Chcem sa spýtať ked si chcem založiť nový účet, ako mám ukončiť ten starý keď je na ňom zostatok a nový chcem začať od nuly ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katkap17 Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať ked si chcem založiť nový účet, ako mám ukončiť ten starý keď je na ňom zostatok a nový chcem začať od nuly ďakujem
    Vyber si tie peniaze v hotovosti do pokladne, alebo na osobnú spotrebu.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Dufam že sa rozumieme mala som účet ktorý som použ. aj na súkr. účely a teraz chcem založiť / podn. účet len na podn. účely čiže úplne vyradiť z účtovníctva ten prvý účet

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    katkap17 Pozri príspevok
    Dufam že sa rozumieme mala som účet ktorý som použ. aj na súkr. účely a teraz chcem založiť / podn. účet len na podn. účely čiže úplne vyradiť z účtovníctva ten prvý účet
    Výber peňazí zaúčtuj ako osobnú potrebu /VNZD/. Vklad na nový účet ako vklad podnikatela, alebo cez priebežnú položku výdaj z pokladne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.